31 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkarak Belediye başkanlığını kazanan CHP’li Özkan Yalım, kendisine yardımcı olacak başkan yardımcılarını seçti.

CHP’li kontenjan meclis üyelerinden Halil Arslan, Mehmet Akif Şanlı başkan yardımcısı olurlarken, 3. kontenjan meclis üyesi Çağlar Samancı’nın başkan yardımcısı görevine getirilmemesi bazı soru işaretlerini gündeme getirdi.

Mimar Çağlar Samancı’nın yerine, Nurullah Cahan ve Mehmet Çakın dönemlerinde görev yapan Serpil Keskin’in  imardan sorumlu yardımcılık görevine getirilmesi ise tartışmaları bir başka boyuta taşıdı.

Mimar Çağlar Samancı’nın  Yerine Niye Serpil Keskin…?

Mimardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olmasına kesin gözüyle bakılan Mimarlar Odası eski Başkanı Mimar Çağlar Samancı’nın ,CHP belediye başkan adayı olması ve ön seçim istemesinin Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın böyle bir tercihte bulunmasına neden olduğu ve  CHP içinde bir takım sıkıntıların şimdiden başladığının bir işareti olsa gerek.

Zira Çağlar Samancı ve diğer meclis üyesi adayları başta olmak üzere 35 yıl sonra gelen seçim zaferinin mimarları iken Başkan Özkan Yalım’ın böyle bir tercihte bulunmasının nedeni merak konusu oldu.

Editör: Öyküm Yavuz