Uşak Belediyesi'nin Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nda, plan ve bütçe komisyonundan gelen öneri doğrultusunda yapılan oylama sonucunda, Ak Parti Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul ettiği kararla, belediye bünyesinde bulunan işletmelerde içecek ve yiyecek fiyatlarına zam yapılmasına karar verildi.

Bu kararla birlikte, Uşak'ta bulunan Atapark, Tiritoğlu Parkı ve Dörtyol'daki sosyal tesisler ile Çayzade kafeteryalarında sunulan içecek ve yiyecek fiyatlarında artış yaşanacak.

Yapılan zammın miktarı içecek ücretlerinde %20 ile %40 arasında, yiyeceklerde ise %20 ile %50 arasında değişiyor.

Uşak Belediyesi, zam kararının alınmasının arkasında ekonomik nedenlerin ve işletme giderlerinin artması gibi sebeplerin yattığını belirtirken, piyasa değerlerinin altında ürün ve hizmet sunumunun tesislerin devamlılığı açısından sıkıntı oluşturacağını ifade etti.

Özellikle Uşaklı vatandaşların en çok tercih ettiği Çayzadelerdeki fiyat artışı, çay tüketimini etkiliyor. Yeni fiyatlarla birlikte Tiritoğlu Çayzade'de çayın fiyatı 6 TL'ye, Atapark Çayzade'de 7,5 TL'ye ve Dörtyol Çayzade'de 9 TL'ye çıktı.

Uşak halkı, uygun fiyatlı çay içme alışkanlığından dolayı bu fiyat artışları karşısında bütçelerini daha dikkatli yönetmek zorunda kalabilir.

Ayrıca, bu zamların Çayzade'lerin müşteri yoğunluğunu etkileyerek işletmelerin geleceğini de belirsiz kılabileceği ifade ediliyor.