Deprem felaketinin ilk gününden bu yana depremin yaşandığı bölgelerde faaliyet gösteren Uşak Belediyesi, düzenlediği Ramazan Buluşması ile kardeş şehri Besni’yi ziyaret ederek vatandaşlara moral oldular.Bu ziyarette Belediye Başkanı Mehmet Çakın’da besni’leri yalnız bırakmadı.

Etkinliklerde yer alan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Uşak Belediyesi Kent Orkestrası ekipleriiki gün boyunca yüzleri gülümsetti. Depremin psikolojik etkisini hafifletmek adına Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Şehir Tiyatrosu’nun sevilen oyunları Medusa Müzikali,Çikolata Dükkânı ve Bizim Sandık sahnelendi. Hacivat ve Karagöz, ortaoyunu, aşık ilemaşuk gibi gösterilerle eğlenen çocuklar düzenlenen şarkı yarışmasında ise performanslarını sergiledi. Büyük küçük demeden herkesin katıldığı etkinlikler yüzleri gülümseten birçok renkli ana sahne oldu. 

Program kapsamında Besni halkıyla buluşan şair, yazar, televizyoncu ve hekim Senai Demirci ilk gün, televizyon sunucusu ve yazar Bekir Develi ise ikinci gün Besni halkıyla buluşarak söyleşi gerçekleştirdi. Etkinliklerden sonra Kur’an Tilaveti yapıldı ve iftar sofrası paylaşıldı.

DOĞAÇLAMA OYUN İLK KEZ BESNİ’DE SAHNELENDİ

Muhammet Gür Siyaseti Bırakıyor Mu? Detaylar Haberimizde... Muhammet Gür Siyaseti Bırakıyor Mu? Detaylar Haberimizde...

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü ve farklı versiyonlarıyla izleyenlere keyifli anlar sunan doğaçlama sahne performansı ilk kez Besni halkıyla buluştu. İnteraktif gösteri izleyenlerin beğenisini kazandı.

BESNİ İLE UŞAK ARASINDA CAN BAĞI

Etkinliğe çocuklarıyla katılan Suzan Yılmaz “Hem çocuklarımızın hem de bizim eğlendiğimiz bir etkinlik oldu. Uşak burada yaşayan herkes için çok çabalıyor, etkinliği düzenleyen ve etkinlikte yer alan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir başka vatandaşsaBaşkan Mehmet Çakın’a teşekkür ederek, “İlk günden beri yardımımıza koştular, şimdi de çok güzel bir organizasyonla buradalar. Uşak halkına ve belediyesine teşekkürler.” dedi.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner’in ve Uşak Belediye Meclis Üyesi İlknur Ertuğrul’un eşlik ettiği programların ilk gününe koordinatör vali olarak bölgede görev yürüten Uşak Valisi Ergün Turan da katıldı.