Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve sağlık uzmanlarının katılacağı sempozyum, 5 Mart 2024 Salı günü saat 11:00'de UKAMER Hizmet Binası'nda gerçekleşecek. Etkinliğin teması "Çağımızın Salgını Obezite" olarak belirlendi.

Sempozyumda konuşmacılar arasında Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Doçenti Dr. Ayşe Özdemir, obezitenin kimyasal boyutunu ele alacak. Ayrıca, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji bölümünden Dr. Öğretim Görevlisi Hilmiye Pakyürek, obezitenin çağımızdaki yaygınlığı ve fizyolojik etkileri hakkında bilgi verecek.

Ukamer Usak Olay (1)

Diğer konuşmacılar arasında Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Endokrinoloji bölümünden Doç. Dr. Ziynet Alphan Üç, obezitenin medikal tedavi yöntemlerini tartışacak ve II Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Betül İlbey, obezite ile mücadelede sağlıklı hayat merkezlerinin rolüne odaklanacak. Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Nida Cam ise çocuklarda obezite ve tıbbi beslenme tedavisi konularında bilgi verecek.

Katılımcıların online olarak başvurabileceği etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için ukamerusak başvuru yapabilirler 

Uşak Belediyesi'nin bu önemli inisiyatifi, kadın sağlığına verdiği değeri ve obezite gibi önemli sağlık sorunlarına karşı farkındalığı artırmayı hedefliyor.