Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat'ta ilk saatlerden itibaren tüm kurum ve kuruluşlar gibi belediyeler Uşak Belediyesi de bölge illerine yardım ulaştırmak konusunda çalışmalarına devam ediyor.

“Obeziteye Karşı Egzersiz” Projesi Düzenlendi “Obeziteye Karşı Egzersiz” Projesi Düzenlendi

Özellikle Hatay’ın Samandağ Bölgesinde depremin olduğu ilk günden bu yana yardımlarını AFAD ve STK kuruluşlarıyla koordineli şekilde sürdüren Uşak Belediye’si dün gece (12 Nisan) yola çıkmak üzere belediye personelinden oluşan 9 kişilik ekibi bölgeye gönderdi. 

Uşak Belediyesi’nin sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada “Belediye personelimizden oluşan yeni bir ekip daha depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak ve çalışmalara katkı sağlamak için yola çıktı. Yaraları sarmak adına yapacakları çalışmalar için her birine teşekkür ediyor, hayırlı yolculuklar diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

belediye sosyal

Yardımlarını depremden etkilenen kentlere yönlendiren belediyeler, acil ihtiyaçların giderilmesinin ardından barınma, yiyecek ve giyecek temini, altyapı, temizlik alanlarındaki görevleri üstleniyorlar.

UŞAK

Uşak Belediyesi, ilk günden bu yana depremden etkilenen illere 7 kamyon ve kamyonet, 3 mobil aşevi, 3 cenaze aracı, 2 itfaiye aracı, 4 otobüs ve minibüs, arama kurtarma aracı, 56 jeneratör, 50 çadır, 225 bin 80 battaniye, 1360 ısıtıcı, 10 bin uyku seti, 50 bin 100 parça giyecek, 50 bin hijyen malzemesi, 15 tır gıda yardımı ve 140 personel gönderdi.