31 Mart yerel seçimleri sonrasında yapılan görev değişiklikleri sonrasında Uşak Belediyesinde 3 Belediye Meclis üyesi Belediye Başkanı göreve getirilirken 2 memur Belediye Başkan yardımcısı görevlendirildi.

Buna göre Mehmet Akif Şanlı, Halil Arslan ve Reyhan Aydın meclis üyesi başkan yardımcıları olarak belirlendi. Memur kadrosundan ise önceki dönem İmar Müdürü Serpil Keskin ve Serap Saruhan başkan yardımcısı oldu.

- Mehmet Akif Şanlı

Yeni Başkan Yardımcıları arasında hangi görevi alacağı merak edilen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Mehmet Akif Şanlı’ya; zabıta, mezarlıklar, itfaiye ve bilgi işlem müdürlüğü verildi.

- Halil Aslan

CHP’de bir dönem Merkez İlçe Başkanlığı yapan Halil Arslan’a; Fen işleri, Spor, Park ve Bahçe, Muhtarlıklar, İşletme ve iştirakler ile Sosyal Yardım İşleri müdürlükleri bağlandı.

- Reyhan Aydın

Uşak Belediyesi’nden çevre mühendisi olarak emekli olan Reyhan Aydın da;  Destek Hizmetler, Temizlik, Su ve Kanalizasyon, Veteriner İşleri ve İklim Değişikliği müdürlüklerinden sorumlu olacak

- Serpil Keskin

Memur kadrosundan gelen önceki dönemi İmar Müdürü Serpil Keskin, imar ve şehircilik, yazı işleri, sivil savunma, plan proje ile emlak ve istimlâk müdürlükleriyle ilgilenecek.

- Serpil Saruhan

Serpil Saruhan da; Mali Hizmetler, Hukuk İşleri, İnsan Kaynakları ve Kültürü İşler Müdürlüğü’nden sorumlu olacak.

Editör: Öyküm Yavuz