Ak Parti Meclis üyesi Nuri Demir, masrafların gidecek olan meclis üyeleri tarafından ödenmesini istedi.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım Münih gezisinin belediyeye ek masraf oluşturmayacağını ifade ederek şunları söyledi, “Masraflarının tamamını programı yapan Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi karşılamaktadır.

Bu sebeple Belediyemize bu ziyaretin hiçbir maddi zararı olmayacaktır. Ayrıca geziye katılan Meclis üyelerimize herhangi bir harcırah vermeyeceğiz. “dedi.

21 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Münih kentinde yapılacak olan Bavyera’ya işçi göçünün 62. Yıl dönümü ve Bavyera’daki Uşaklılar konulu panele katılmak üzere Uşak Belediye Başkanı ve 4 meclis üyesinin katılması harcırah ve masraflarının karşılanması konusunu içeren 36.madde gündeme geldi.  

Belediye Meclisi Almanya Gezisi Tartışması Uşak-1

- Ak Partili Meclis Üyesi Nuri Demir Karşı Çıktı

Tasarruf tedbirleri kapsamında meclis üyelerinin yurt dışı gezileri konusunda daha hasasas olması gerektiğini vurgulayan Ak Parti Meclis Üyesi Nuri Demir, “Bu yurtdışı gezi programı konularında meclis üyelerimiz de uygun görürse herkesin rahat bir şekilde gidebilmesi için bu masrafların belediye tarafından değil meclis üyelerinin kendileri tarafından karşılanması ile gitmelerinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Devletimiz malumuz olduğu üzere tasarruf tedbirleri kapsamında şu anda.

Biz bu tür gezilerin şu süreçte masrafların belediye olarak karşılanmasının uygun olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Yapılan oylama sonucunda Ak Parti’li meclis üyelerinin aleyhte oy vermesi sonucunda, oy çokluğu ile kabul edilen madde kapsamında Belediye Başkanı Özkan Yalım, CHP Belediye Meclis üyesi Halil Arslan, Ozan Bayık ve Mehmet Karakoç’un Münih ziyaret gezisine katılacaklar.

Muhabir: Serkan Karayol