Uşak'ta saat 16:00 sıralarında başlayan ve yaklaşık on beş dakika süren gök gürültülü sağanak yağışın sele dönüşmesi sonucu Belediye Kent Müzesi sular altında kaldı. Her sağanak yağış ve sonrasında oluşan selde olduğu gibi aynı senaryo yine gerçekleşti. 

İzmir Ankara asfaltı üzerindeki battı çıktılar başta olmak üzere kent merkezinin sular altında kalması sonucu işyerlerine dolan sular büyük maddi hasara neden oldu.

Özellikle Uşak Belediyesi Kent Müzesi'ninde bulunduğu Fabrikalar Caddesinde büyük hasara neden olan yağmur suları logarların yetersiz olması nedeniyle işyerlerine doldu. Dükkanlardaki halı, kilim, battaniye ve yorganlar kullanılamaz hale geldi. Esnaf saatlerce kendi imkanlarıyla ellerinde kova ve küreklerle suları tahliye etmeye çalıştı. Zarar gören mallarını dışarı attıkları görüldü.

Bu sırada Kent Müzesi'nde ziyarete gelenlerde ani yağmur ve su baskını sonucu yaklaşık 1 saat müzede mahsur kaldılar. O anlarda müzede bulunan ziyaretçinin cep telefonuyla çektiği görüntelerde su baskınından etkilenmemek için sandalyerin üzerine çıkmak zorunda kaldıkları ve büyük panik yaşadıkları görüldü.

Kaynak: HABER MERKEZİ