AK Parti’nin Uşak’taki belediye seçimleri hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olan gazeteci Abdülkadir Selvi’den önemli açıklamalar geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Uşak’ta merakla beklenen seçim hazırlıklarıyla ilgili son gelişmelerden bahsetti.

Uşak’ta belediye seçimlerinde adayların kimler olacağına dair meraklı bekleyiş sürüyor. Seçmen son gelişmelerden haberdar olmak isterken AK Parti Uşak İl Başkanlığı’nda hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor. AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Abdülkadir Selvi son yazısında yerel seçimlerdeki planlamaları anlattı.

AK PARTİ UŞAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Selvi’nin köşe yazısında 3 gün önce Uşak AK Parti teşkilatını ve Uşak Belediyesi’nin ziyaret eden Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili gelişmeleri açıkladı. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a yerel yönetimler ve belediyelerle ilgili sunum yaptı.

Yerel seçimler öncesi partilerin hazırlık aşamaları ve stratejilerini kaleme alan Selvi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un 3 gün önce Uşak’ta bazı programlara katılan Yusuf Ziya Yılmaz’la birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bilgilendirdiklerini söyledi. Bu sunumun AK Parti’nin Uşak belediye başkan adaylarını belirleme sürecinde kritik önem taşıdığı belirtildi.

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANLIĞI’NDA SEÇİM HAZIRLIĞI

AK Parti’ye yakın kaynaklardan detaylı bilgiler alan gazeteci Abdülkadir Selvi seçim sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili 4 madde öne sürdü. Bu kapsamda ilk maddede Eylül Ekim aylarında aday tespiti için anket çalışması yapılması bekleniyor. İkinci maddede 7 Ekim tarihinde düzenlenecek kongreden sonra parti yönetiminin yenilenmesi bekleniyor.

AK Parti’de yerel yönetim yenilenmesinden sonra ilk sınav belediye seçimleri olacak. Abdülkadir Selvi’nin köşe yazısına taşıdığı 3. madde adayların erken ilan edilip seçim kampanyasının bir an evvel başlatılması oldu. Son maddede ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen yıllarda olduğu gibi yerel seçimlerde yine sahaya inmesi bekleniyor.