Uşak ile Afyon arasındaki mesafe, 156 kilometre büyüklüğündedir. Ancak, bu mesafe belirli zamanlarda yolda yapılan çalışmalardan dolayı güzergahın değişmesinden ötürü uzayabilir.

Uşak’tan Afyon’a Nasıl Gidilir?

Uşak’tan Afyon’a özel araç ya da otobüs ile giderken kullanılabilecek tek bir yol bulunur. Bu yol, D300/E96 yoludur. D300/E96 yolu, fazla virajlı olmayan düz bir güzergahtır. Bu yüzden özel araç ya da otobüs ile seyahat eden kişiler yolculukta sallanmaktan kaynaklı mide bulantısı yaşamak gibi problemler ile fazla karşılaşmazlar ve acemi şoförler de yolda virajdan kaynaklı kaza yapmak gibi durumlar ile karşı karşıya kalmazlar.

Uşak’tan Afyon’a Kaç Saat?

Uşak’tan Afyon’a yapılacak yolculukların kaç saat süreceği, tercih edilen ulaşım aracı ve dönemin ulaşım şartları gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uşak’tan Afyon’a yapılacak seyahatlerin süreleri başlıca şu şekildedir:

·        Özel Araç: 2 saat

·        Otobüs: 2 saat 35 dakika

·        Uçak: 55 dakika

Uşak – Afyon Karayolu’nunnun Son Durumu Nedir?

Uşak – Afyon Karayolu olarak bilinen yol, D300/E96 yoludur. D300/E96 yolu, havanın aşırı yağışlı olduğu dönemlerde kullanılamaz hale gelebilen bir yoldur. Ancak, bu dönemler haricinde yol çoğunlukla açıktır ve fazla virajlı olmayan bir güzergâh olduğu için sürüş için de rahat bir rotadır. Güncel olarak Uşak – Afyon Karayolu, sürüşe açıktır.

Uşak’tan Afyon’a Tren Var Mı?

Uşak’tan Afyon’a seyahat edilebilecek bir tren bulunur. Bu tren, Uşak İstasyonu’ndan Afyon Ali Çetinkaya Garı’na gider. Tren bileti fiyatları ortalama olarak 180 TL civarındadır. Uşak’tan Afyon’a yapılacak tren yolculukları da ortalama olarak 2 saat 30 dakika sürer. Tren ile yolculuk yapmak uçak, özel araç ve otobüs seçeneğinden çok daha ucuzdur. Buna ek olarak kullanılan demiryolu güzergahı da düz bir güzergah olduğu için konforlu şekilde seyahat edebilirsiniz.

​​​​​​​

Kaynak: haber merkezi