Yaz mevsiminin kavurucu sıcakları aylarca birçok bölgede ciddi kuraklık sıkıntılarının ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Birçok şehirde sıcaklık rekorları kırılırken yeterli yağış olmaması sebebi ile su kullanımında tasarrufa gidilmesi için de yetkililerden önemli açıklamalar gelmişti.

Eylül ayının başlaması ile birlikte kavurucu sıcaklar geride bırakılırken bu kez de sonbahar yağışlarının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Halen birçok bölgede mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar vatandaşları kuraklık tehdidi ile ilgili tedirgin ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni haftaya ilişkin sıcaklık, nem ve yağış tahminleri geldi. Söz konusu hava durumu raporunda Uşak iline de yer veren kamu kurumu, bu hafta şehirde gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğine dikkat çekti.

UŞAK GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Yeni haftaya yeni bir hava durumu raporu ile başlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Uşak halkını da bilgilendirdi. Bugün 12:00- 15:00 saatleri arasında Uşak ilinde hissedilecek olan en yüksek hava sıcaklığının 31 derece olacağını belirten kamu kurumu, bu zaman dilim içerisinde yüzde 17’lik nem oranının etkili olacağını ifade etti.

Saat 15:00 itibari ile sıcaklık seviyesinin düşüşe geçeceğini belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, saatlik sıcaklık ve nem oranı tahminlerini şu şekilde sıraladı:

  • 15:00- 18:00 saatleri arasında sıcaklık ve nem oranı: 29 derece, yüzde 45.
  • 18:00- 21:00 saatleri arasında sıcaklık ve nem oranı: 23 derece, yüzde 33.
  • 21:00- 00:00 saatleri arasında sıcaklık ve nem oranı: 18 derece, yüzde 45.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Uşak ilinde bu hafta genel olarak sıcaklık seviyelerinin yüksek olacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ayrıca sağanak yağış uyarısında da bulundu. Salı günü 32, çarşamba günü 28, perşembe günü 26 ve cuma günü 24 derece olarak hissedilecek olan hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olduğunu ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Uşak ili için perşembe ve cuma günü gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini bildirdi.

Editör: Öyküm Yavuz