Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 3. Sınıf öğrencilerinden Hüsne TOMBUL, Mürvet Nur MEMİŞ, Erdal ÇAĞRITEKİN ve Omar JAGHAL tarafından Halkla İlişkiler Kampanyaları dersi kapsamında Hayvanların Fısıltısı projesinin 2. Etkinliği gerçekleşti. Üniversiteli öğrenciler, 15-16 Mayıs’ta Uğur Serdaroğlu İlkokulu’nda, 17 ve 22 Mayıs’ta Nuri Şeker İlkokulu’nda etkinliğin ilk günü çocuklarla kuş yuvaları ve mama kapları boyama çalışmasını yaptılar. Etkinliğin ikinci gününde ise Uşak Merkez Gençlik Merkezi’nin gönüllüleriyle birlikte şenlik gerçekleştirildi.

Husne Erdal

Gönüllüler, çocukların yüzlerini boyadı. O sırada ekip üyeleri kuş yuvalarını duvarlara ve okulun bahçesindeki ağaçlara astı. Yüz boyama sonrası çocuklar palyaço ile dans ettiler. Üniversiteli öğrenciler, çocuklara hayvanlarla ilgili bilmeceler sordular. Çocuklar hem eğlendi hem de bilgilendi. Daha sonrasında ağaç diplerine bağladıkları kaplara çocuklarla birlikte su ve mama bıraktılar. Hayvanlar hakkında minik bilgiler verip etkinliği sonlandırdılar.

Üni Halk

Öğrenciler, Hayvanların Fısıltısı projesine sponsor olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Uşak Favori Sağıroğlu Kuyumculuğu’ nun sahibi Beyazıt SAĞIROĞLU’ na ve EA Cars-İnşaat’ ın sahibi Emre TÜRKMEN’ e katkılarından dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Muhabir: hava aksu