Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Kaymakam ve Vali Yardımcılarıyla ilgili kararname de yayınlandı.

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan kararnameye göre, Uşak’ın Ulubey ve Sivaslı ilçesine vekil olan mevcut kaymakamlar asil olarak atandı.

Boş bulunan bir Uşak Vali Yardımcılığı görevine de Adıyaman Vali yardımcısı Burak Bozkurt Gürses atandı.

Vali Yardımcısı

Yeni kararnameye göre; Manisa Valiliği’nde Kaymakam adayı olan vekaleten Ulubey kaymalığı yapan İbrahim Coşkunaslan Uşak Ulubey Kaymakamı oldu. Sakarya Valiliği Kaymakam adayı Ayşegül Efe, Uşak Sivaslı Kaymakamı olarak asil görevlerine atandı.

Ulubey Kaymakamı İbrahim Coşkunaslan  Kimdir?

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini memleketi Alaşehir’de tamamladı. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı Sınavı neticesinde Manisa Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Ardından Denizli ve Kırıkkale illerinde teftiş stajını, Balıkesir’in Sındırgı ve Aydın’ın Didim ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Çorum Laçin Kaymakamlığı ile Sivas Doğanşar Kaymakamlıklarını yerine getirdi. Yurtdışı stajını Cours de Civilisation Française de La Sorbonne, Paris’te tamamlayarak, 6 Şubat depremlerinin merkezi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde Koordinatör Kaymakamlık yaptı. Sayın Kaymakamımız evli olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ulubey Kaymakamı Ibrahimcoskunaslan

Sivaslı Kaymakamı Ayşegül Efe Kimdir?

Kaymakamımız Ayşegül EFE 1996 yılında Kocaeli İli Kandıra İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kandıra’da tamamladı. 2018 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans programından mezun oldu.

09 Kasım 2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakamlık Adaylığı Sınavını kazanarak 08 Haziran 2020 tarihinde 108. Dönem Mülki İdare Amiri – Sakarya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İl merkez stajını Sakarya Valiliğinde, Kaymakam Refikliği Stajlarını sırasıyla Kocaeli/Kandıra ve Çorum/Sungurlu ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajlarını ise Trabzon ve Konya illerinde tamamladı.

8 Şubat 2021 tarihinden itibaren Karaman İli Sarıveliler İlçesinde bir yıl süreli Kaymakam Vekilliği Stajının ardından Bakanlık Merkez Stajını (Dil Kursu) Ankara’da tamamladı. Bakanlığınca gönderildiği Birleşik Krallığın Manchester şehrinde University of Manchester Metropolitan’da 6 ay süreli İngilizce dil eğitimi aldı. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremde Gaziantep İli İslahiye İlçesinde 3 ay süre ile koordinatörlük görevini yürüttü.

18.09.2023 tarihli İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Onayı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Ayşegül EFE, 26.09.2023 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaymakam Ulubey Sivaslı Usak