Balon Uçar mı? Uçmaz mı? Söylentileri bir tarafa Uşak’ın Ulubey ilçesi kanyonlarında ilk kez sıcak hava balonu deneme uçuşu yaptı.

Başarı ile iniş kalkış yapan sıcak hava balonu test uçuşuna Ulubey Kaymakamı İbrahim Coşkunaslan, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Hüseyin Çanak, AK Parti, Ulubey Gençlik Kolları Başkanı ve AK Partili Ulubey İl Genel Meclis üyeleri katıldı.

- Kapadokya’yı Geçebiliriz

Amerika  Arizona eyaletinde bulunan Grand Canyon National (Büyük kanyon)’dan sonra en büyük kanyon olma özelliğine sahip Ulubey Kanyonları Sıcak Hava balonları sayesinde her yıl binlerce yerli yabancı turist ağırlayan Kapadokya’da bulunan Peri Bacalarından daha büyük etki yaratabilir.

Bu etki sayesinde yerli ve yabancı tursitler buraya daha çok rağbet gösterebilir.

- Başkan Koçlu “Hayalimize Bir Adım Daha Yaklaşık” 

Ulubey ilçesi Belediye Başkanı Veli Koçlu ise kanyonları balonla buluşturmaya bir adım daha yaklaştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Ulubeyimizin incisi Kanyonlarımızda Balon turizmini kazandırmaya bir adım daha yaklaştık. Bir süredir devam eden hava ölçümü ve deneme uçuşlarımızın tamamlanmasıyla artık kanyon semalarında balon uçuşlarını başlatmamıza çok az kaldı.

Gerekli resmi protokoller bitirildiğinde bölgemiz balon uçuş sahası kimliği kazanacak ve  kanyonlarımızı egenin incisi haline getireceğiz. Bu önemli ve güzel hizmeti ilçemize kazandırmış olmanın mutluluğu içersindeyiz. Bu süreçte emek ve çaba gösteren herkese teşekkür ve şükranlarımızı sunarız” dedi.

Muhabir: Hava Aksu