Kısa adı UDAŞ olan Uşak Doğalgaz Dağıtım Uşak’taki abonelerine uyarı ve alınması gereken önlemlerle ilgili broşür dağıtımına başladı. Özellikle geçtiğimiz hafta Ankara’nın Mamak ilçesinde meydana gelen doğalgaz patlaması sonucu 1 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından doğalgaz dağıtım şirketleri abonelerini uyarıyor.

Bu kapsamda Uşak Doğalgaz şirketi de yaklaşan kış mevsimi nedeniyle abonelerinin alması gereken önlemler ve yapması gerekenlerle ilgili hazırladıkları uyarıcı ve bilgi verici broşürleri abonelerine dağıtarak uyarılarda bulunuyor. Olması muhtemel arıza veya sızıntılarda acilen UDAŞ yetkililerini aramalarının istenildiği ve doğalgaz kombilerinin bakımlarının yapılması gerektiği konusunda uyarılarla doğalgaz kazalarının önlenmesi amaçlanıyor.

UDAŞ VATANDAŞLARA DUYURU YAPTI

“Sayin Abonemiz,

Can ve mal güvenliginiz ile birlikte güvenli dogal gaz kullanimi icin; dogal gaz tesisati ve cihazlarinizin periyodik kontrollerini Yetkili Firmalara yaptirmayi unutmayiz. Ayrica, dogal gaz tesisatinda ve cihazlarda yapacaginiz degisiklikleri UDAS tarafindan sertifikalandirilmis Ic Tesisat Firmalarina yaptiriniz ( https://www.udas.com.tr/yetkili-firmalar/ ). Herhangi bir dogal gaz kokusunda 187 Dogal Gaz Acil Hattini 7/24 arayabilirsiniz.”

Kaynak: UŞAK OLAY