Türkiye Beyaz Ay Derneği Uşak Şube yöneticileri, 10 -16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Uşak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Uşak Şube Başkanı Necdet Aydıner, Dr. Halit Eryılmaz, Mehmet Karadağ ve Aykut Aydıner’in ziyarette bulunduğu Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek; ”Birleşmiş Milletler bünyesindeki 156 ülkede 10-16 Mayıs tarihleri arasından kutlanan ‘Engelliler Haftası’ bu yıl ‘Her sevgi engeli aşar’ sloganıyla kutlanıyor. Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, ülkemizde yaşayan diğer vatandaşlarımızla aynı haklara kavuşturulması amaçlanan bu etkinliklere medya olarak katkı sunduk, sunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Uşak Şube Başkanı Necdet Aydıner ise, özellikle yerel medyanın bu konudaki desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, ’Medya mensuplarının ne gibi zorluklarla çalıştıklarını biliyoruz. Herşeye rağmen bu hafta nedeniyle yapılan etkinliklerimizi takip etme ve basın organlarında yer vermeleri çok önemli. Toplumumuzun bu konuda daha da duyarlı olmasını sağlamak bakımından yapılan katkıları takdirle karşılıyoruz ” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz