Son dönemde yaşanan olaylar ve ülke içindeki birlik ve beraberliği vurgulamak amacıyla böyle bir girişimde bulunduğunu söyleyen Başkan Yalım, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında birlikte yaşamaya devam edeceğiz ve bayrağımıza sahip çıkacağız” dedi.

Kısa süre önce Suriye’nin kuzeyinde yaşanan bir olayda, Türk bayrağının yakılması ülke genelinde büyük tepki toplamıştı.

Bu duruma sosyal medya hesabından sert bir şekilde tepki gösteren Başkan Yalım, “Besle kargayı, oysun gözünü” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sabah erken saatlerde, kent merkezinde bulunan eski belediye binasının önüne  Türk bayrağı dikildi.

Ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmanın ardından, 20 metre yüksekliğindeki direğe asılan bayrak, tüm görkemiyle dalgalanmaya başladı.

Başkan Yalım, bayrağın dikilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Bu topraklar bizim, bu ülke bizim. Bayrağımıza zarar vermek isteyenlere inat, birlik ve beraberliğimiz asla bozulmayacaktır” dedi.

- "Nankrölük Asla Kabul Edilemez"

Başkan Yalım, vatanın tüm zenginlikleriyle hepimize ait olduğunu vurgulayarak, bu topraklardan beslenen herkesin birlik ve beraberliği bozmadan yaşaması gerektiğini belirtti. “Bu vatanın, bu milletin ve bu toprakların kıymetini bilmemiz lazım. İhanet ve nankörlük asla kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Editör: Ozan Yavuz