Uşak' Emekliler sendikası Tiritoğlu parkı'nda emekli maaşı ile geçinemiyoruz diyerek imza kampanyası başlattılar. Emekliler sendikası Tiritoğlu Parkı'nda ekonomik krizde zor günler geçiren bu nedenle de 2021 emekliler sendikası Uşak şubesi seslerini duyurmak ve farkındalık oluşturmak için Tiritoğlu Parkı'nda imza kampanyası başlattı. Düzenlenen kampanyada Uşak Şube Başkanı Hüseyin Aydın bir açıklama yaparak ekonomik krizin en çok emeklileri etkilediğini vurguladı.

Son araştırmalara göre yoksulluk ve açlık sınırlarının alarm verici boyutlara ulaştığını belirten Aydın en düşük emekli maaşının bile zaruri ihtiyaçları karşılamadığını emeklilerimizin insanca yaşayabilmesi için bu imza kampanyasına başlattık toplanan imzaları Türkiye Büyük millet meclisi'ne göndererek bütün emeklilerin sesi olmaya gayret gösteriyoruz emekliler daha yaşanabilir bir gelecek için verdikleri mücadeleye bu imza kampanyası ile taçlandırmak istiyor. Avrupa'daki emekliler gibi bizler de rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamak istiyoruz diyerek tüm emeklilerden ve Uşak halkından destek istedi.

Kampanyaya destek verenler arasında CHP Uşak örgütü, Uşak İl Genel Meclis Üyesi Ömür Önlü, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ertuğrul Ayhan da vardı.

Editör: Öyküm Yavuz