Bir süredir adı transfer söylentilerine karışan Merih Demiral’ın yeni takımı belli oldu. Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Fabrizio Romano, son paylaşımında Merih Demiral’ın yeni takımını açıkladı. Buna göre Suudi Arabistan ekiplerinden Al Ahli, Merih Demiral transferi için hem oyuncuyla hem de kulübü Atalanta ile anlaştı.

Stoper mevkiinde oynayan Merih Demiral’ın yeni adresi herkesi şaşırttı. Uzun bir süredir Avrupa’da top koşturan genç savunmacı kariyerine Suudi Arabistan’da devam etme kararı aldı. Son olarak İtalya ekibi Atalanta’da forma giyen Merih Demiral, kulübün satış listesine konmuştu.

Fabrizio Romano sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Merih Demiral’ın yeni adresini açıkladı. Buna göre Al Ahli, bir süredir radarına aldığı Merih Demiral transferi için oyuncu ve kulübüyle anlaşmaya ardı. Paylaşımın detaylarına bakıldığında Merih Demiral’ın 24 saat içinde Suudi Arabistan’a giderek Al Ahli takımına imza atacağı bilgisi yer aldı.

Merih Demiral’ın Bonservis Bedeli

Genç savunmacı Merih Demiral Avrupa’da sürdürdüğü kariyerine son vererek yönünü son dönemde atılım yapan Suudi Arabistan’a çevirdi. Edinilen bilgilere göre Al Ahli, Merih Demiral’ı takıma katmak için kulübü Atalanta’ya 20 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek.

Bilindiği üzere Atalanta Merih Demiral’ın bonservisini geçen sezon başında 21 milyon Euro bedelle Juventus’tan almıştı. Merih Demiral’ın Serie A kariyeri bu transferle sona erdi. Geçen sezon takımıyla 28 maça çıkan Merih Demiral 1 de gol katkısı vermişti.

Merih Demiral’ın Maaşı Dudak Uçuklattı

Merih Demiral transferinde sürpriz bir gelişme olarak duyurulan haber sosyal medyada yankı uyandırdı. Öte yandan Merih Demiral, Al Ahli’den alacağı yıllık ücretle en çok kazanan Türk futbolcu unvanını aldı. Merih Demiral’ın yeni takımıyla 3 yıllık sözleşme imzalayacağı ve bonuslar hariç senede 11 milyon Euro kazanacağı iddia edildi.