Suriye'deki iç savaşın etkileriyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan Abdo İbrahim ve Alaa İbrahim kardeşler, Türkiye'de elde ettikleri başarıyla dikkat çekiyor. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde eğitimlerini tamamlayan bin 442 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreni, İbrahim kardeşlerin başarılarıyla ayrı bir anlam kazandı.

Başarı Öyküleri: YÖS'ten Fakülte Birincisi ve İkincisi

Suriye'nin Afrin kentinde düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nda (YÖS) yüksek puanlar alarak Karabük Üniversitesi'ni kazanan Abdo İbrahim birincilikle, Alaa İbrahim ise ikincilikle mühendislik fakültesinden mezun oldu. Tören, Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu'nda düzenlendi ve kardeşler başarı belgelerini alarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Hayat Mücadelesi ve Yeni Başlangıçlar

2019 yılında Türkiye'ye gelerek Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Abdo İbrahim, "4 yıl boyunca hayatım çok güzeldi ve zorluklarla doluydu. Bu süreç beni güçlendirdi ve birçok değerli insanla tanışmama olanak sağladı. Tanıştığım herkes gönlümde ve kalbimde yer alıyor" dedi.

Aileleriyle Gurur Duydular

Abdo ve Alaa İbrahim, Karabük Üniversitesi'nin sunduğu modern eğitim olanakları ve seçkin akademik kadrosuyla ailelerini gururlandırdıklarını ifade etti. Alaa İbrahim, "Karabük Üniversitesini tercih etmemin sebebi, burada eğitim kalitesinin çok yüksek olmasıydı. Hem pratik açıdan hem de akademik açıdan çok iyi bir üniversite. Karabük'e ilk geldiğim gün büyük heyecan duydum, burada geçirdiğim zaman boyunca çok mutlu oldum. Bu benim için yeni bir ülke, yeni bir şehir ve yeni bir eğitim hayatının başlangıcıydı" şeklinde konuştu.

Gelecek Hedefleri ve Motivasyonları

İbrahim kardeşler, hayatta hedef belirlemenin ve bu hedeflere ulaşmak için kararlılıkla çalışmanın önemini vurgulayarak, gelecekteki planlarını yapmak için şimdiden hazırlıklara başladıklarını belirtti.

Editör: Haber Merkezi