Son dönemlerde Türkiye’de başta akaryakıt olmak üzere birçok ürün ve hizmette zamlar peş peşe geldi ve gelmeye de devam ediyor. Enflasyon artışı ve döviz kurundaki yükseliş ile birlikte hızla artan akaryakıt fiyatları sonrası güncel fiyatlar merak konusu oldu. Araç sahipleri benzin, mazot ve otogaz fiyatlarını araştırmaya devam ederken, Uşak ve ilçelerinde güncel akaryakıt fiyatları da dikkat çekti. Uşak genelinde akaryakıt fiyatları ne kadar oldu?

Maliyet hesaplamaları sonrasında geçtiğimiz dönemde akaryakıt ve otogaz fiyatlarına peş peşe zamlar uygulanmıştı. Ağırlıklı olarak benzin ve mazot fiyatlarına yansıyan zamlar sonrası, son olarak bir zam da otogaz litre fiyatına yansıdı. Gelen zam ile birlikte otogaz fiyatları merak konusu olurken, Uşak ve ilçelerinde de akaryakıt ve otogaz fiyatları belli oldu. Peki Uşak’ta akaryakıt ve otogaz fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

OTOGAZA ZAM GELDİ

Akaryakıt fiyatlarına son dönemde arka arkaya yansıtılan zamlar sonrasında bir zam da otogaz fiyatına geldi. Maliyet hesaplamaları sonrası otogaz litre fiyatına uygulanan zam için akaryakıt sektör kaynakları dün zam kararını açıkladı. Gelen açıklamaya göre otogazda litre başına fiyat 1,30 TL zamlandı. Gece yarısı itibariyle Türkiye’nin 81 ilinde otogaz fiyatlarına böylece 1,30 liralık zam yanıstılmış oldu. Gelen zam sonrası akaryakıt istasyonlarında da tarifeler yine değişti.

Son zam sonrası Uşak ve ilçelerinde fiyat tarifeleri belli oldu…

UŞAK MERKEZ VE İLÇELERİNDE AKARYAKIT VE OTOGAZ FİYATLARI

Türkiye genelinde akaryakıt ve otogaz fiyatları, il ve ilçelerde farklılık gösterebiliyor. EPDK tarafından uygulanan sistem gereği görülen bu farklı fiyat tarifeleri göz önüne alındığında Uşak’ta akaryakıt ve otogaz litre fiyatları şöyle:

Uşak Merkez;

●      Benzin 37,60 TL

●      Mazot: 38,74 TL

●      Otogaz: 17,42 TL

Uşak Banaz;

●      Benzin: 37,61 TL

●      Mazot: 38,75 TL

●      Otogaz: 17,42 TL

Uşak Eşme;

●      Benzin 37,57 TL

●      Mazot: 38,71 TL

●      Otogaz: 17,42 TL

Kaynak: HABER MERKEZİ