Sağlığa olan faydaları ve yemeklere lezzet vermesiyle sık sık kullandığımız soğanın kabuklarını çöpe atmadan değerlendirebilirsiniz. Evde yetiştirdiğiniz çiçeklerinize doğal gübre yapmak isterseniz soğan suyu çok etkili olacaktır. Bunun için soğan kabuklarını çöpe atmak yerine bir kap su içinde 1 gece bekletin. Elde ettiğiniz suyu bitkilere dökerek doğal gübre etkisi elde edebilirsiniz.

Başparmağınızı serçe parmağınıza değdirip bilekte ortaya çıkan dikey bir kasa sahipseniz şanslısınız. Aslında insanların yüzde 90’ınnda bu kas varken yüzde 10’unda bu kas gelişmemiştir. Bilekte ortaya çıkan insanoğlunun bu kas milyonlarca yıl öncesine bağlılığını gösterir. Palmaris longus adı verilen bu kas primatların tamamında bulunur ve bir şeyi kavramada güç sağlar.

Hayat Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler günlük yaşamda çok önemli faydalar sunabilir. Bu pratik bilgilerden birisi odanıza izinsiz girip çıkıldığını anlamanızı sağlayabilir. Kapının odaya bakan kısmında üst tarafa kısa bir ip yapıştırın. İpin bir ucu kapının çerçevesine bağlıyken diğer ucu yere doğru sallanmalıdır. Eğer siz yokken biri odanıza girerse kapı kapandığında ip içeride kalır ve bu sayede kapının açılıp kapandığını anlayabilirsiniz.

Günlük Yaşamda Fayda Sağlayan Bilgiler

Evde veya ofiste sık sık kullandığımız kahve kupalarının altında belirli aralıklarla oyuklar bulunur. Bunun temel sebebi, kupayı bulaşık makinesine koyduğunuzda üzerinde pis su birikmesini önlemektir. Bu oyuklar sayesinde pis su akıp gider ve kupa bardaklar daha hijyenik hale gelir.

Kozmetik ürünlerini sık sık kullanan kadınlar için özel üretim pamukların kullanım talimatları önemlidir. Yuvarlak şekilde üretilen pamukların 2 yüzeyi birbirinden farklı amaçlar için kullanılır. Kabartmalı olan taraf makyaj uygulamak için kullanılır. Pamuğun pürüzsüz yüzü ise makyaj ürünlerinin temizlenmesinde kullanışlıdır.

Kaynak: hava aksu