Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından ülke genelinde düzenlenen "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma" etkinlikleri kapsamında Uşak İl Müftülüğü tarafından ortaokul öğrencileri arasında “İstiklal Şairi Akif” konulu şiir okuma yarışmasının İl Finali düzenlendi.

Fatih Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmaya 5 öğrenci, öğretmenleri ve velileri katılırken yarışmada jüri olarak İl Müftü Yardımcısı Yusuf Savuran, Din Hizmetleri Şube Müdürü Serdar Özdemir, İl Vaizi Mecid Ertürk ile Türkçe Öğretmeni Kahraman Dönmez görev aldı.

Istiklal1 Usak Olay

Uşak Müftülüğü tarafından yapılan paylaşımda şu cümleler kullanıldı, “Diyanet İşleri Başkanlığımızca gençlere yönelik yürütülen dini, sosyal ve kültürel içerikli çalışmaların sürekli hale getirilmesi, toplumda milli ve manevi değerlerine yönelik farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmada, öğrenciler şiirlerini duygulu ve etkili bir şekilde okudular. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz” denildi.