Bir gazetecinin Uşak’ta yapacağınız projeler Merkezi Hükümet tarafından onaylanmazsa ne yapacaksınız? sorusu üzerine; “Projemiz onaylanmazsa Genel Başkanımıza çıkarız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli konuyu ilgili Bakanlıkla çözer. Biz Ankara’dan Uşak’a dönmeden projemiz onaylanır” dedi. 25 Yıl boyunca Avrupa’da yaşadıktan sonra Avrupa vizyonu ile Uşak’ı Avrupa şehirleri gibi yapacağının altını çizen Sezer Ateş, “Biz Yıllarca Fransa’da inşaat işi ile uğraşan bir firmaydık. Avrupa da birçok proje hazırladık. Şimdi Uşak’a proje yapma vakti dedik. Uşak Belediye Başkanlığına aday olduk” dedi.

Mhp1 Usak Olay

PROJELERİNİZ TANITTI

Projelerini tek tek açıklayan MHP Uşak Belediye Başkan Adayı Sezer Ateş, Uşak’ın daha yaşanabilir bir kent olması için 22 proje hazırladıklarını söyledi. Projelerini açıklayan Ateş şunları söyledi, “Eğitim Yuvası Dershane,  Isıtmalı duraklar, Can Dostları yuvası ve Rehabilitasyon merkezi, Elektrikli Otobüs, Bisiklet yolları, Mobil vezne ve Evrak Kayıt sistemi, Hacı Kadem Köprülü Kavşağı, elektrikli araç Şarj İstasyonu, Pazar İsrafını Önleme Projesi, Emek Kart Projesi, Süt ATM’leri, Yeni Stadyum, Renkli Şehir, Gönül yurdu, Kuzey Şehir, Halk Şarküterisi, Ramada Otel Köprülü Kavşak, Yeşil Uşak, Genç Merkez, Yeni Yolcu Terminali, Yerinde Dönüşüm gibi Projeleri Uşak halkımız için hazırladık. Tabi Burada henüz tamamlanmamış projelerimizde var, yakın zamanda bu projelerimizi de açıklayacağız. Bu hazırladığımız ve Kamuoyuna paylaştığımız projelerin tamamı laf olsun diye değil Sezer Ateş sözü ile paylaştığımız projeler. Bu projeler Halkımız bize Belediye Başkanlığı mührünü verirse gerçekleştireceğimiz projeler. ” dedi.

MUM KENDİNE KÖR YANMIŞTIR

Mumun kendine kör yandığı gibi Uşak Beledye’side kendi bütçesi ile Uşak’a bir eser koymadığının altını çizen Sezer Ateş, “ Uşak yıllardır ihmal edilmiş, unutulmuş, hizmete aç kalmıştır. Belediyenin üzerine farz olan park, bahçe, yol, kaldırım, temizlik gibi hizmetler belediyecilik olarak sunulmuş şehre vizyon katacak, gençliğe dokunacak, yaşlılarımıza kolaylıklar sunacak, insanımızın yaşam kalitesini artıracak hiçbir hizmet,  hiçbir eser ortaya konulmamıştır. Uşak ve Uşaklı kaderine terk edilmiş,  hizmete muhtaç bırakılmış, insanımızın hayatını kolaylaştıracak hiçbir yenilik yapılmamıştır. Bu anlayışa, bu kötü gidişe tarihin her döneminde olduğu gibi yine ülkücüler dur diyecek, Yine Milliyetçi Hareket Partisi el koyacaktır. Çünkü tarih bizlere her zaman bu sorumluluğu yüklemiştir. Önce Allah’ın izni sonra siz değerli dava arkadaşlarımın desteği ile Uşak için diriliş vaktidir. Uşak 31 Mart'tan sonra şahlanacak, değerine değer katacak, eser belediyeciliği ile tanışacak, 3 hilalli yönetimle hizmetle tanışacaktır” dedi.