Galatasaray ve Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan Sergio Ramos transfer döneminin en çok konuşulan ismi oldu. 1 Temmuz 2023’te PSG’den ayrılan İspanyol yıldız bir anda Türk kulüplerinin radarına girdi. Bu süreçte Ramos’u isteyen Avrupa kulüplerinin yanı sıra Arabistan takımları da vardı.

Özellikle Arabistan takımları Sergio Ramos’u transfer etmek için astronomik bütçeleri devreye soktu. Ancak mega star savunmacının Arabistan kulüplerine gitmek istememesi Avrupa’daki takımların iştahını kabarttı. Ülkemizden de Beşiktaş ve Galatasaray Sergio Ramos’u renklerine katmak için resmi girişimlerde bulundu.

BEŞİKTAŞ RAMOS’TAN VAZGEÇTİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında Sergio Ramos transferinden vazgeçtiklerini duyurmuştu. Kara Kartal’ın transfer gündeminden çıkan İspanyol yıldızın 2 yıllık maliyetinin toplam 50 milyon Euro olması bu kararda etkili oldu. Başkan Çebi “Bunu karşılamak mümkün değil” diyerek transfer yarışında yer almadıklarını söylemişti.

Adını Şampiyonlar Ligi gruplarına yazdıran Galatasaray ise henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak İspanya’dan gelen son dakika haberleri sarı kırmızılı taraftarı heyecanlandırmaya yetti. Taraftarı heyecandan havaya hoplatan iddialar gündemi sarstı. Marca gazetesi Sergio Ramos’un Galatasaray’a transferi hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

İSPANYOL BASININDA GÜNDEM OLDU

İspanyol basınında manşetlere çıkan Ramos transferiyle ilgili “Sergio Ramos, Avrupa’da rekabet gücü yüksek, iyi maaş veren, tutkulu bir kulüpte oynamak istiyordu. Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray da bu kriterleri kısmen karşılıyordu.” ifadeleri dikkat çekti. Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan Galatasaray’ın bu sayede Ramos’un şartlarına uyduğu belirtildi.

Marca gazetesinin bu haberinin ardından gözler yeniden Sergio Ramos’a çevrildi. Galatasaray yönetiminin yaz transfer sezonu bitmeden İspanyol yıldızı takıma katmak istediği öğrenildi. Henüz resmi imzalar atılmasa da Sergio Ramos’un önümüzdeki günlerde sürpriz şekilde İstanbul’a gelebileceği belirtiliyor.

Kaynak: haber merkezi