Süper Lig’de 3. hafta oynanması beklenen ancak takımların Avrupa kupalarında oynayacağı maçlar nedeniyle ertelenen maçlar, bu hafta içinde oynandı. Beşiktaş, istediği gibi bir başlangıç yapamadığı 2023-2024 sezonunda, son 3 haftada 2. mağlubiyetini aldı. Erteleme maçı için Adana Demirspor deplasmanına çıkan Beşiktaş, bu maçtan da 4-2’lik mağlubiyetle ayrıldı. Maçın ardından Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan ile Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş arasında yaşananlar, gündemde çok konuşuldu.

Beşiktaş, Trendyol Süper Lig 2023-2024 sezonu 3. haftasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecekti ancak maçın ertelenmesi ile birlikte mücadele 27 Eylül Çarşamba günü oynandı. Adana Demirspor’un konuk ettiği Beşiktaş, maçta istediği performansı ortaya koyamadı ve Adana Demirspor, maçtan 4-2’lik skorla galip ayrıldı. Maç sonunda Salih Uçan’ın Adana Demirspor Futbol Direktörü Gökhan Öztürk ile sarıldığı esnada Şenol Güneş, Uçan’ı tuttu ve iterek soyunma odasına gönderdi. O anlar çok konuşuldu ve Salih Uçan’dan konuya ilişkin ilk açıklama geldi. İşte detaylar…

NELER OLMUŞTU?

Adana Demirspor’un galip geldiği maçın ardından Salih Uçan, Adana Demirspor Futbol Direktörü Gökhan Öztürk ile sarıldı ancak o sırada Şenol Güneş, oyuncusunu tutup çekti ve iterek soyunma odasına göndermek istedi. Uçan ise o sırada arkasına dönüp baktı ve iten kişinin Şenol Güneş olduğunu görünce şaşırdı. Şenol Güneş ise Uçan’ı iterek soyunma odasına göndermeye çalıştı.

SALİH UÇAN’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Görüntülerde Salih Uçan’ın hocasına cevap vermeye çalıştığı ancak o sırada Beşiktaş heyetinin araya girerek Uçan’ı soyunma odasına götürdüğü görüldü. Salih Uçan ile Şenol Güneş arasında yaşanan bu gelişme, maçın ardından akıllarda en çok kalan kare olarak uzun bir süre futbol gündemini meşgul etti. Salih Uçan, konuyla ilgili ilk kez konuştu.

29 yaşındaki milli futbolcu Salih Uçan, konuya ilişkin açıklamasında, “O anki atmosferde yaşanan bir olay. Zaman zaman bunlar yaşanabiliyor. Şenol Güneş hocamla aramda hiçbir sorun ya da sıkıntı söz konusu olamaz” ifadelerini dile getirdi.