Birleşik Kamu İş Uşak İl Temsilcisi Bülent Gün,  KESK Uşak Dönem Sözcüsü  Deniz Ertunç yaptığı basın açıklamasında, “Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a söz verilmesi kendisine verilmemesi üzerine CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’nın yaptığı açıklamalar bizleri üzmüştür” dedi.

1 Mayıs Ali Karaoba Skandal Usak 1

- Milletvekiline Yakışmayan Üslup İçine Girmiştir

Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Kentimizde düzenlenen “1 Mayıs” Emek Bayramı sürecinde katılım sağlayanların selamlanması esnasında “tertip komitesinin” ve siyasi partilerle sivil toplum örgütlerinin ortak kararı ile konuşmalar yapılmakta iken Uşak Milletvekili Sayın Ali Karaoba ile platform arkasında bu süreç ile ilgili olumsuz bir diyalog yaşanmış,sürecin doğru yönetilemediği ile ilgili eleştirisi yanında “yalakalık yapıyorsunuz” diyerek kendisine  yakışmayan bir üslup ve yaklaşımda bulunmuştur.

Ali Karaoba Sendika Usak Tepki 1

- Bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır

Bilinmesini isteriz ki temsil ettiğimiz sendikaların siyasi partiler ile organik bağı yoktur, sadece ve sadece çalışanlarının sosyal,hukuki ve özlük haklarının çözümü ve gelişimi için çalışır.

Sayın milletvekilinin sosyal medyaya da yansıyan bu konuşması toplumun çeşitli kesimlerince de olumsuz karşılanmış bizlerde de “hayal kırıklığı” yaratmıştır. Sayın milletvekilinden bu söylemleri için en kısa sürede bir özür beklediğimizi bildirir kıymetli basınımıza saygılar sunarız” denildi.

Editör: Öyküm Yavuz