Son dönemde sosyal medyada yayınladığı videolarla gündeme gelen Selim Gülgören, müzik kariyeri ve sanatçı kimliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Ramazan ayında Kadıköy sokaklarında içki tüketenlere tepki gösterdiği videosuyla geniş yankı uyandıran Gülgören'in kimliği ve kariyeri merak konusu oldu. İşte, şarkıcılığı ve oyunculuğuyla tanınan Selim Gülgören'in hayatı ve kariyeri hakkında detaylar...

Selim Gülgören Kimdir?

Şarkıcılığı, müzik prodüktörlüğü ve oyunculuğuyla tanınan Selim Gülgören, 1985 yılında İstanbul'da doğmuştur. Çocukluk yıllarında müziğe olan ilgisiyle dikkat çeken Gülgören, Marmara Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ile Anadolu Üniversitesi İşletmecilik bölümlerinden mezun olmuştur. Profesyonel müzik kariyerine 2000'li yılların başında adım atan Gülgören, reklam ve film müzikleriyle de adından söz ettirmiştir. İlk solo albümü "İstanbul Bana Dar"ı 2008'de çıkarmıştır. "Cennet", "Aşkın Tarifi", "Tarihe Gömdüm", "Biraz Farklı" ve "Günlerden Aşk" gibi single ve albümleriyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

Birçok sinema filminde ve dizide oyuncu olarak yer alan Selim Gülgören, "Baba Ocağı", "Bol Şans" ve "Keşfedilmemiş Çocuklar" gibi yapımlarda rol almıştır. Son günlerde, Ramazan ayında Kadıköy sokaklarında içki şişeleriyle dolaşanlara tepki gösteren bir videoyu sosyal medyada paylaşmasıyla gündeme gelmiştir. Müzik kariyerindeki başarılarıyla birçok ödül kazanan Selim Gülgören, "Aşıklar Şehri" ve "Gülün Soldu Mu?" gibi şarkılarıyla geniş kitlelere hitap etmiştir.