8 farklı noktada kursiyerlerle buluşan USMEK, yeni hobiler edinirken sosyalleşmek isteyen Uşaklıların da ortak noktası oluyor.
Kurslara katılan vatandaşlar, kursların onlara sağladığı katkılardan ve sunulan tüm hizmetlerden büyük memnuniyet duyuyor. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a kendilerine sağladığı bu imkandan dolayı her fırsatta teşekkürlerini ileten kursiyerler; atölyelerde yeni hobiler kazandıklarını ve geleceklerine yatırım yaptıklarını belirttiler.
Kendini Geliştirmek İsteyenlerin Buluşma Noktası
Sosyalleşmeye katkı sağlayan kurslar aynı zamanda kişisel gelişimde de büyük rol oynuyor. Makrome, Hüsnü Hat, Dikiş- Nakış, Ebru gibi toplamda 35 dala ayrılan Sanat ve Meslek Eğitim Kursları, büyükten küçüğe kadın erkek demeden her kesimden insana hitap ediyor. Ayrıca USMEK şehrin dört bir yanına ulaşarak; Atatürk Kültür Merkezi, Huzurkent Kurs Merkezi, Şehit Eren Bülbül Dikilitaş Mahalle Konağı, At Çiftliği, Karaağaç Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Mahalle Konağı, Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi, Bölme Kurs Merkezi ve Fatih Kurs Merkezi ile vatandaşlarla buluşuyor.
Usmek Kadın Usak Olay
Kursiyerlerden Başkan Çakın’a Teşekkür
Bölme Kurs Merkezi’ndeki kursa katılım sağlayan Emine Altuğ, “Kursumuz çok güzel, imkânlarımız da çok güzel. Kurs yerini çok beğendik, bu imkanları bize sunduğu için Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kursiyer Hatice Yıldız ise, “USMEK kurslarını özellikle ev hanımlarına tavsiye ediyoruz. Gelecekte bir meslek edinmek için bu kurslar çok önemli; kurslar bizim yolumuzu aydınlatıyor. Belediye Başkanımıza bizlere bu imkânı sağladığı için teşekkür ederiz.” dedi.

USMEK İle Hayata Dokunan Hikâyeler
USMEK bünyesinde Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen okuma yazma kursuna katılan 42 yaşındaki Şefika Bakşi, okuma yazma öğrenmenin en büyük hayali olduğunu söyledi.

Bakşi, “Kurslardan öğrendiğim bilgiler ile çocuğuma da yardımcı oluyorum. Önceden bir yere giderken ya da bir yerden dönerken sürekli insanlara sormam gerekirdi, artık sormuyorum. Bize bu fırsatları sunan belediyemize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Uşak Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim kursları hakkında bilgi almak için 02762275163 numaralı telefonu arayabilir; sosyal medya üzerinden usmekusak hesaplarını takip edebilirsiniz.

Editör: Öyküm Yavuz