Heyecanla beklenen Şampiyonlar Ligi kura çekimi sonuçlandı. Cimbom, Bayern Münih ve Manchester United gibi dev rakiplerin olduğu A grubuna düştü. Grupta ayrıca Danimarka temsilcisi Kopenhag bulunuyor. Şampiyonlar Ligi’nde zorlu gruba düşen Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Devler liginde gruplara kaldığı için en az 25 milyon Euro’yu kasasına koyan Galatasaray yönetimi transfer çalışmalarına odaklandı. Sarı kırmızılı taraftarın merakla beklediği Sergio Ramos transferinde son durum netleşmeye başladı. Ramos için görüşmeler son aşamaya gelirken İspanyol oyuncu son olarak 8.5 milyon Euro yıllık ücret talep etti.

TEKLİFİN ARDINDAN SON SÖZ SERGİO RAMOS’TA

Galatasaray yönetimi ise 6 milyon Euro garanti para + bonuslar şeklinde bir formülle Ramos’u ikna etmek istiyor. Şampiyonlar Ligi’nde takımın eksik bölgelerini yıldız oyuncularla doldurmak isteyen Aslan, İspanyol yıldızın peşini bırakmıyor. Ancak elde edilen son bilgilere göre Sergio Ramos’un bu son teklifi kabul etmemesi halinde masadan kalkacak.

Galatasaray yönetimi bir yandan da Victor Nelsson’a gelen transfer tekliflerini değerlendirmeyi düşünüyor. Teklifleri inceleyen yönetim, 20 milyon Euro’dan az bir bedelle satış yapmayı düşünmüyor. Nelsson’un transferin son gününde takımdan ayrılması durumunda elde edilen gelir ile Ramos transferinde yeni gelişmeler yaşanabilir.

CİMBOM’DA ORTA SAHAYA YILDIZ TRANSFERİ

Şampiyonlar Ligi’nde zorlu rakiplerle mücadele edecek Galatasaray yıldız oyuncularla kadrosunu güçlendirmek istiyor. Transfer sezonu başından beri en çok sayıda oyuncu ile görüşen sarı kırmızılılar, artık transfer döneminin son günlerinde fırsat transferi kovalamaya başladı.

Şampiyonlar Ligi’ne liste vermek için 4 Eylül’e kadar süresi olan yönetim Sofyan Amrabat’a göz dikti. Aslan’ın orta saha için temasta olduğu diğer üç oyuncu ise A.Madrid'den Saul Niguez, Arsenal'den Thomas Partey ve Juventus'tan Filip Kostic oldu.