TFF 2’nci Lig Kırmızı grupta sezonun ilk iç saha maçında, sahasında Düzcespor’u konuk eden Uşakspor, rakibine 2-1’lik skorla mağlup olarak, Aşigoları daha ilk haftadan strese ve üzüntüye soktu.

Karşılaşmaya ise Uşak protokolünden başta belediye başkanı olmak üzere  hiç kimsenin katılım sağlamaması, konuk takım Düzcespor’un ise tam tersine Belediye Başkanından, Düzce İl Protokolüne kadar Uşak’a gelerek takımlarına destek vermesi, Uşaklıları ve Uşakspor’lu taraftarları bir kat fazlasıyla üzdü. Edinilen bilgiye göre, maçın oynandığı saatlerde Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın 3 yıldır kapalı olan Kayaağıl Termal tesislerinde çalışmalar hakkında bilgi aldığı, elde kazma kürek olmasa da çalıştığı ortaya çıktı.

Lafı geldiğinde her fırsatta Uşakspor’a destek olduğunu ve olmaya devam ettiğini belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın, stadyuma maçı izlemeye gelmeye tenezzül bile etmemesi aşigoları fazlasıyla üzdü.

Karşılaşma öncesinde ise Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Düzce İl Protokolü, soyunma odasında futbolcularla ve teknik heyetle bir konuşma gerçekleştirerek Düzcesporlu futbolculara ve teknik heyete, Uşakspor maçı için galibiyet pirimi sözü verdiği öğrenildi. Düzcespor ilk yarısını 1-0 geride tamamladığı mücadeleyi, peş peşe bulduğu gollerle 2-1 kazanmasını bildi ve sezona galibiyetle başlamış oldu ve primi de kapmış olmanın haklı sevinci ve coşkusuyla Uşak’tan ayrıldılar.