Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK1. İCRA DAİRESİ 2020/163 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK1. İCRA DAİRESİ 2020/163 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İl, Merkez İlçe, 2538 Ada, 14 Parsel, KUYUCAK Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Uşak ili Merkez ilçesi, Kuyucak Köyü, 2538 Ada, 14 nolu parsel, 2447,62 m2 alanlı olup, arsa nitelikli taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+3 normal kat olmak üzere 5 katlı olarak (A) ve (B)ve (C) blok halinde 3 adet yapı bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz 3. kat 7 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz (B) blokta olup. bodrum katta sığınak, jeneratör odası, su deposu yeri ve enerji odası, asansör, merdiven ve kapalı otopark, zemin kat ve her bir normal katlarda 2'er adet mesken olmak üzere blok genelinde 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı akrilik dış cephe boyalı olup giriş kapısı alimünyum doğramadan yapılmıştır. Giriş hol zemini granit kaplı, duvarlar plastik boyalıdır. Binanın merdiven basamakları granit, korkulukları ilüminyum doğramadır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğalgazlı kombili sistemdir. Parselin sınırları betonarme duvarlarla çevrilidir. Satışan konu 3. Kat 7 nolu bağımsız bölüm 3. katta bina girişine göre sol tarafta kalmaktadır. Onaylı mimari projesine göre 2 balkon dahil brüt 182 m² alana sahiptir. Taşınmaz, 1 salon, 4 oda, mutfak, antre, kiler, 2 banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, balkon kapı ve penceleri ısı camlı ahşap görünümlü PVC doğramadır.Mutfak, kiler ve antre zemini seramik, salon ve odaların zeminleri laminat parke, duvarlar ise alçı sıva üzerin saten boyalıdır. Mutfak tezgahı çimsiton, tezgah arası seramik alt ve üst mutfak dolapları mdf lam den yapılmıştır. Ebeveyn banyosu ve normal banyo ve wc zeminleri ve duvarları seramik kaplama olup tavanı ise alüminyum asma tavanlıdır. Banyoda duşa kabin, klozet ve hilton lavabo, wc de ise alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır. Ebeveyn banyosunda klozet, lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplama korkulukları camlı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmaz belediye imar sınırları içeresinde bulunmakta olup, konut alanında kalmaktadır. Cins değişikliği işleminin yapılmadığı ve kat mülkiyetine geçilmediği tespit edilmiştir.
Adresi : Kuyucak Mahallesi, Merkez/UŞAK
Yüzölçümü : 2.447,62 m2
Arsa Payı : 182/3648
İmar Durumu : Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.02.2013 tarih ve 73 sayılı imar durum belgesine göre Belediye imar sınırları içinde kalmaktadır. Konut alanındadır. 31.12.2013 tarih ve 787 sayılı yapı ruhsatı, 26.10.2015 tarih ve 840 sayılı Yapı Kullanım izin belgesi vardır.
Kıymeti : 420.666,97 TL
KDV Oranı :
Kaydındaki Şerhler : 23/12/2020 tarih ve saat 14:45'te alınan tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 09/02/2021 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/03/2021 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Uşak Adliye Sarayı, İcra Mezat Salonu, Zemin Kat No:55 Merkez/UŞAK
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/163 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/12/2020 İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık