Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK 3.İCRA DAİRESİ

2017/4075 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.  UŞAK  3.İCRA DAİRESİ

T.C.

UŞAK

3.İCRA DAİRESİ

2017/4075 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Uşak ili, Merkez İlçe, Gökçetepe Köyü, Köyyanı mevkii, 198 parselde kayıtlı taşınmaz tapu kaydında 766,66 m2 alanlı arsa olarak gözükmekte ise de taşınmaz üzerinde kargir 130,00 m2 oturum alanlı bodrum üzeri zemin katlı bina olduğu, bodrum katın taş yapılı ve depo amaçlı kullanıldığı zemin katin ise mesken amaçlı kullanıldığı ve tuğladan yapıldığı yapının dış cephesi sivasız boyasız çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamalıdır. Taşınmazdaki pencere doğramaları ahşap iç kapılar ise ahşap olup dış kapı demirdir. Meskende ısınma amaçlı soba kullanılmaktadır. Taşınmaz 25-30 yıllıktır.

Adresi: Gökçetepe Köyü, Köyyaı mevkii, 198 parsel UŞAK

Yüzölçümü: 766,66 m2

İmar Durumu: @’na bina yapılabilir, bina yüksekliği 6,5 m 2 kata izinli

Kıymeti: 60.673,80 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Haciz

1.Satış Günü: 20.12.2019 günü 11.30 – 11.40 arası

2.Satış Günü: 14.01.2020 günü 11.30 – 11.40 arası

Satış Yeri: Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü- koridor UŞAK

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (alacakları rehinli olan alacakların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4075 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25.10.2019

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık