Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ 2017/2782 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ 2017/2782 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 01 Ağustos 2022, Pazartesi 10:42

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Uşak İl, Merkez İlçe, 105 Ada, 4 Parsel, GÜRE Köyü, Taşınmaz arsa niteliğindedir. köy yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde iki adet kümes olarak inşa edilmiş yapı olduğu görülmüştür. Tuğla duvarlı kümes yapısı yaklaşık 4,00 m*4,00 m ölçülerinde, sıvasız boyasız, üzeri sac örtülüdür. Boş vaziyette kullanılmamaktadır. Briket duvarlı kümes yapı yaklaşık 3,00*13,00 m ölçülerinde, sıvasız boyasızdır. Çatı kaplaması sökülmüştür. Boş vaziyette kullanılmamaktadır. Arsa nitelikli taşınmaz Güre köyü sınırları içerisindedir. Köy merkezi Uşak şehir merkezine yaklaşık 21,00 km mesafede olup, oldukça uzaktır. Uşak İzmir devlet karayoluna kuşuçumu 150 metre mesafededir. Arsa dikdörtgen şeklinde olup, köy merkezine yakın konumdadır. Etrafında 1-2 katlı yapılar mevcuttur. Arsa topoğrafik yapısı itibarı ile hafif meyilli ve engebesizdir. Köy içerisinde arsaya ulaşım imkanı kolaydır. Taşınmaz su, elektrik v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır.
Yüzölçümü : 669,07 m2
Kıymeti : 51.042,40 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 06/09/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/10/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Uşak Adalet Sarayı mezat salonu, zemin kat No:55 Merkez Uşak
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2782 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/202

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık