Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

​T.C. UŞAK 2.İCRA DAİRESİ 2018/1082 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

​T.C. UŞAK 2.İCRA DAİRESİ 2018/1082 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

​T.C. UŞAK 2.İCRA DAİRESİ 2018/1082 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C.
UŞAK
2.İCRA DAİRESİ
2018/1082 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Uşak il, Merkez İlçe, Kayaağıl köyü 399 ada Namazgah Mevkii tarla vasfındaki taşınmaz köy yerleşim alanına 1750 m uzaklıkta olu ulaşım elektrik su haberleşme gibi imkanlardan yaralanabilecek konumdadır. Halis hazırda boştur. Toprak yapısı orta bünyeli olup killi tınlı yaklaşık %8-10 eğime sahip hali hazır durumda parselin tamamında sulu tarım yapılabilecek durumdadır. Parselde kısmen servi kavak ağaçları bulunmaktadır. Parselin içinde ekonomik değeri olmayan meyve ağaçları bulunmaktadır. Yılda iki ürün alabilecek şekilde yazlık ve kışlık sebze üretimine uygundur.
Yüzölçümü: 332 m2
Kıymeti: 26.878,72 TL
KDV Oranı: %18
1.Satış Günü: 01.10.2018 günü 10.15 – 10.25 arası
2.Satış Günü: 26.10.2018 günü 10.15 – 10.25 arası
Satış Yeri: Köme Mahallesi Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK
Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1082 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04.08.2018
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık