Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2017/12902 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2017/12902 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Müdürlüğümüz dosyasından cebri icra yolu ile satılmasına karar verilen dosyamızdan hacizli taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NOLU TAŞINMAZIN
Taşınmazın Tapu Kaydı: Uşak ili, Merkez İlçesi, Yeşil Karaağaç Mahallesi Cilt No:24, Sayfa No:2348, Ada No:119, Parsel No:23, Yüzölçümü 919,44 m2 arsa niteliğindeki taşınmazın 
Özellikleri:Uşak İli, Merkez İlçe, 119 Ada, 23 Parsel, YEŞİL KARAAĞAÇ Mahalle/Köy, Müdürlüğümüz dosyasından Uşak ili, Merkez İlçesi, Yeşil Karaağaç Mahallesi Cilt No:24, Sayfa No:2348, Ada No:119, Parsel No:23, Yüzölçümü919,49 m2 Arsa Niteliğindeki taşınmazın yapılan kıymet takdiri işleminde; Karaağaç asfalt köy yolunun batısında ve köyün güneyinde bulunan taşınmaz yola cephe ve dikdörtgen konumunda olup; parselin bir bölümü üzerinde iki bölümlü ve kademeli yanları ve tabanı betonarme duvarlı natamam bina subasman yapısı bulunmaktadır. 12,00mx10,00m=120,00 m2 alanlı yan duvarları betonarme olan kısım ile 1.00 m üst kotunda 10,00mx22,00m=22,00 m2 taban ve yan duvarları betonarme olan 2. Kısım subasman yapısıdır. Yan duvar yükseklikleri ortalama 1.20 m.dir. Subasman inşaatı yarım kalmış olup yaklaşık 6 yıldır mevcut halde bulunmaktadır. Taşınmaz çevresinde 2 katlı bahçeli nizam konutlar olup yeni oluşan yerleşim bölgesidir. Mahallindeki her türlü altyapı imkanlarını alacak konumdadır. Köy merkezine 400 m. Mesafededir. Söz konusu taşınmazın tam hisse itibariyle borçluya ait olup, Taşınmazın yüzölçümü, konumu, İmar özellikleri, bulunduğu mevkii özellikleri, çevre koşulları subasmanın yapı tarzı ve özelliklerine göre yıpranmalı olarak serbest piyasa rayiçleri bir bütün olarak değerlendirilmiş ve taşınmazın kıymeti takdiri bu şekilde 121.944,00 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi: Yeşil Karaağaç Mahallesi Aslfalt Köy Yolunun Batısında ve köyün güneyinde Merkez/UŞAK
Yüzölçümü: 919,44 m2
Arsa Payı:1/1
İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli planı yoktur. Ancak, 1/5000 ölçekli nizam imar planında düşük yoğunlukla kontu alanında kalmakta olup plan sureti dosyamızda mevcuttur.
Kıymeti:121.944,00 TL
KDV Oranı:
Kaydındaki Şerhler: Müdürlüğümüz dosyasında uyap sisteminden 29.01.2020 tarihli 13:16 itibariyle alınan takyidatlı tapu kaydında olduğu gibidir.
1.Satış Günü: 26.03.2020 günü 11:30 – 11:45 arası
2.Satış Günü:28.04.2020 günü 11:30 – 11:45 arası
Satış Yeri: Köme Mahallesi Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 Merkez/UŞAK
Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127. Maddesi gereğince, işbu satış ilanı tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12902 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06.02.2020

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık