Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2017/11297 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2017/11297 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2017/11297 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C.
UŞAK
1.İCRA DAİRESİ
2017/11297 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1  NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Uşak ili, Merkez İlçe, Susuzören köyü 1080 parsel taşınmaz Susuzören köyü ulu yolu mevkiinde tamamı 26.000 m2 miktarlı tarla olup borçlunun hissesi 4/16’dır. Taşınmaz 2. Sınıf kuru tarım arazisidir. Bölgesinde en çok ziraatı yapılan ve yapılmasına da uygun olan Arpa, Nohut ve Buğday tarımı yapılmaktadır. Taşınmaz kumlu tınlı bünyeli ortalama %7-8 meyilli orta etli tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan tarladır.
Adresi: Uşak Merkez Susuzören Köyü
Yüzölçümü: 26.000 m2
Arsa Payı: 4/16
İmar Durumu: Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti: 29.250,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1.Satış Günü: 22.02.2018 günü 11.50 – 11.55 arası
2.Satış Günü: 22.03.2018 günü 11.50 – 11.55 arası
Satış Yeri: Köme Mahallesi Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11297 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12.01.2018
7-İİK 127. Maddesi gereğince, işbu satış ilanı tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 12.01.2018
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık