Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

​T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2016/3305 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

​T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2016/3305 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

​T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2016/3305 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C.
UŞAK
1.İCRA DAİRESİ
2016/3305 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Uşak İl, Merkez İlçe, 1002 Ada, 2 parsel Cumhuriyet Mahallesi 2. Sigorta Caddesi& Tarakcıoğlu Sokak Köşesi No:7 Barış Apartmanı A/ Blok 6 Nolu Bağımsız Bölüm 1.730,00 m2 miktarlı arsa ve üzerindeki bahçeli, bodrumlu zemi+üç normal katlı, kargir apartmanın A Blok 1. Katındaki 72/1730 arsa paylı 6 nolu bağımsız bölüm nolu kat irtifaklı meskendir. Tapu kayıtlarında taşınmazın Funda TUNCER adına kayıtlı olduğu görülmekte olup, 18.09.2015 tarihli satış edinimlidir. Meskenin 5 katlı bina olduğu ve apartmanın her katında iki adet mesken olduğu ve iskan halinde olduğu görülmüştür. 6 nolu bağımsız bölüm ile aynı mimari ve teknik özelliklerde olduğu haricen öğrenilmiş ve alt kat gezilmiştir. Mesken amaçlı dairenin yaklaşık 125,00 m2 miktarlı olduğu ve salon 3 oda, mutfak banyo tuvalet giriş antresi ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 700-800 mt yürüyüş mesafesinde olup, toplu taşım ulaşımı 2. Sigorta Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Mevki olarak elektrik, su yol doğalgaz kanalizasyon vb her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Atatürk Kültür Parkı, AKM Devlet Hastanesi Mehmetçik İÖO Kapalı Pazar Yeri, Migros AVM Camii Spor Tesisleri gibi kamusal alanlar ile çeşitli işyerleri bulunmaktadır. Taşınmazın imar planında Fevzi Çakmak Mahallesi 1002 ada, 2 parselde kayıtlı taşınmaz 07.04.2015 tarih ve 255 sayılı Uşak İli Meslek Kararı ile riskli alan ilan edilen yerlerden olmakla beraber planında Blok nizamlı 4 kata müsaadeli konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın yüzölçümü yola olan cephesi imar durumu bulunduğu mahal ve mevkii şehir merkezine olan mesafesi ulaşımı bölgedeki arz-talep durumu çevrede oluşmuş alım-satım rayiç fiyatları dikkate alınarak değerlendirilmiştir. Şehrin albenisi olan bir semtinde ve kamu bölgesinde olduğundan satış kabiliyeti mevcuttur.
Adresi: Cumhuriyet Mahallesi 2. Sigorta Caddesi&Tarakcıoğlu Sokak Köşesi No:7 Barış Apartmanı A/Blok 6 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü: 1.730 m2
Arsa Payı: 72/1730
İmar Durumu: Var
Kıymeti: 183.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1.Satış Günü: 30.05.2018 günü 10.00 – 10.10 arası
2.Satış Günü: 25.06.2018 günü 10.00 – 10.10 arası
Satış Yeri: Köme Mahallesi Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK
Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Maddesi gereğince, iş bu satış ilanın tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına
7.Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3305 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24.04.2018
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık