Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK 1. İCRA DAİRESİ 2019/1819 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 1. İCRA DAİRESİ 2019/1819 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 01 Ağustos 2022, Pazartesi 10:43

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Uşak İli, Merkez İlçesi, Işık Mahallesi, 898 ada, 72 Parsel, Bodrum Kat, 1 Numaralı bağımsız bölümde bulanan meskendir. Kıymet takdiri yapılan taşınmaz tapuda ana nitelik arsa vasfında olmasına rağmen, üzerinde kat irtifakı tesisi kurulmuş, bodrum+4 katlı, betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizamda, yapılmış mesken amaçlı apartman binasının olduğu görüldü. (Işık Mahallesi Yavuz Sokak No:76 Umut Apt. Bodrum Kat) Kıymet takdiri yapılan taşınmazın bulunduğu binanın katlarında konut amaçlı meskenler bulunmaktadır. Bina doğalgazlı ısıtmalı, asansörlü, merdiven ve sahanlıkları granit mermer kaplamalı, alüminyum korkuluklu olduğu tespit edildi. Yapının çatısı ahşap ve kiremit örtülü, dış cephesi ısı yalıtımlı, sıvalı ve renkli boyalıdır. Bu binanın bodrum katındaki arka cephedeki 1 iç kapı no.lu meskenin içerisine girildi, inceleme ve tespitler ile fotoğraflamalar yapılarak kıymet takdiri yapıldı.
BAĞIMSIZ BÖLÜM İNCELENMESİ:
Meskenin mevcut durumda giriş antresi, salon, 2 oda, mutfak, banyo+tuvalet ve 1 balkon bölümlerinden oluştuğu görüldü. Salon ve mutfak aynı bölümde tasarlanmış olup, yer döşemeleri laminat parke kaplamalı, duvarları alcı sıvalı ve plastik boyalı, mutfak bankosu ve dolapları bulunmamaktadır. Odaların zemin döşemeleri laminat parke kaplamalı, duvarları alcı sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak hacimlerin yer döşemeleri karo seramik, duvarlar tavana kadar karo fayans kaplamalı, tavanı plastik lambri kaplamalı, Hilton lavabolu ve vitrifiyelidir. Antre zeminleri laminat parke kaplamalı, duvarları alcı sıvalı ve plastik boyalıdır. İç kapılar Amerikan kapı doğramalı, pencereleri plastik esaslı doğramalı olan meskenin dış kapısı çelik kapılıdır. Doğalgaz kombisi takılmamıştır. Mesken yaklaşık brüt 76,00m2 miktarlı olup yeni yapılmış daire özelliklerindedir. Elektrik, su, doğalgaz, yol, kanalizasyon, telefon, internet v.b her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Işık Mahallesi, Yavuz Sokak, No: 76, Umut Apt, Bodrum Kat Uşak/ Merkez
Yüzölçümü : 432,45 m2
Arsa Payı : 79/1416
İmar Durumu : Uşak Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün E.11386 sayılı yazısında 1/1000 ölçekli mer'i imar planında (plan notları ve mani planı kısıtlama hakkı saklı kalmak kaydı ile) bitişik nizamda 4 kata müsaadeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 139.860,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 25/07/2022 Tarihinde Saat: 16:00 alınan tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 06/10/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/11/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Uşak Adliye Sarayı, Mezat Salonu, Zemin Kat No:55 Merkez/UŞAK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1819 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2022

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık