2005 doğumlu milli futbolcu Arda Güler, geçen sezon Fenerbahçe formasıyla ortaya koyduğu performans sonrası dünya futbolunun gündemine gelmeyi başardı. Transfer döneminde birçok Avrupa devinin peşine takıldığı Arda Güler için La Liga devleri Barcelona ve Real Madrid ekipleri de ciddi adımlar attı. Daha sonrasında Arda Güler’in tercihi ise Real Madrid oldu. Ancak Arda, Real Madrid’de henüz resmi bir maça çıkmadan sakatlık üstüne sakatlık yaşadı.

Real Madrid’in ligde Las Palmas ile oynadığı maçta sahaya çıkması beklenen Arda Güler, takımının ABD kampında sakatlanmış ve ardından ameliyat olmuştu. Daha sonra bu hafta yeniden antrenmanlara başlayan milli futbolcunun kadroda yer almak bekleniyordu. Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti maç öncesi basın toplantısında, Arda’nın görev almaya hazır ve tam olarak iyileştiğini dile getirmişti. Ancak Arda Güler’den bir sakatlık haberi daha geldi ve 3 uzman isim Arda’nın sağlık durumunu değerlendirdi. İşte detaylar…

HOCA KONUŞTU, SAATLER SONRA YİNE SAKATLANDI

Carlo Ancelotti, Las Palmas maçı öncesinde yaptığı açıklamada, “Arda, Vinicius ve Dani Carvajal görev almaya hazır ve tam olarak iyileştiler. Arda’nın bizim sistemimize alışması için biraz zaman gerekiyor. Büyük bir yetenek olduğunu bizimle olduğu kısa zamanda gösterdi. Olağanüstü bir yetenek, bu sadece genetik” dedi.

Ancelotti Arda için, “Fiziksel olarak ve sahada dakika alması için bazı eksikleri var ama bu gayet normal” açıklamasında bulundu. Ancak bu sözlerden birkaç saat sonra Arda’nın son antrenmanda yeniden sakatlandığı ve çalışmayı yarıda bıraktığı öğrenildi.

“ARDA’NIN KARİYERİ TEHLİKEDE”

İspanyol Relevo, 3 farklı doktordan Arda Güler’in sakatlığı ile ilgili görüş aldı. Atletico Madrid sağlık ekibinin eski başkanı Dr. Gonzalez, “Dizinden ameliyat olduğunda sabırlı olmalı ve tamamen iyileşmesini beklemek gerektiğini söylemiştim. İkinci Ansu Fati olmasını istemiyoruz” dedi.

Bir diğer yandan ortopedi cerrahisi ve travmatoloji uzmanı olan Dr. Ripoll ise “Diz ameliyatlarının ardından kas sakatlıkları sık görülür… Arda yaşındaki bir çocuğun diz ameliyatı maksimum dikkatle ele alınmalı. Futbolcunun kariyeri tehlikede. Futbolcular bir ay erken dönmek için kariyerinin 15 yılını tehlikeye atıyor” dedi.

Kaynak: UŞAK OLAY