Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon yıldızı parlayan genç oyuncusu Arda Güler, sezonun bitmesiyle birlikte dev Avrupa kulüplerinin transfer radarına girdi. Birçok kulüp Arda’yı kadrosuna dahil etmek için girişimlerde bulundu ve İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona, bu transferi bitirmek için resmi adımlarını da attı. Ancak transferde son anda araya giren Real Madrid, Arda Güler’i bonservisiyle birlikte 6 yıllığına kadrosuna dahil etti.

Transfer döneminin en çok ses getiren transferlerinden biri olan Arda Güler transferi, Türkiye’de olduğu kadar dünya spor basınında da ses getirdi. Genç yıldız Arda Güler’in Real Madrid formasıyla ortaya koyacağı performans merakla beklenirken, geçtiğimiz haftalarda Arda’dan kötü bir haber geldi ve sakatlığı nedeniyle sahalardan uzun bir süre uzak kaldı. Henüz sahalara dönemeyen ve bireysel çalışmalarına devam eden Arda’nın, kısa bir süre içinde sahalara dönmesi bekleniyor. Öte yandan birçok kulübün de kiralama teklifinde bulunduğu Arda için, Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti’den açıklama geldi. İşte detaylar…

CARLO ANCELOTTİ SON KARARI VERDİ

Fenerbahçe’den, 20 milyon Euro bonservis ve buna ek olarak 10 milyon Euro bonus ile Real Madrid’e transfer olan Arda Güler, Avrupa’nın dikkatini çekmeyi başardı. Ancak Real Madrid ile çıktığı antrenmanlarda geçirdiği talihsiz sakatlık nedeniyle ameliyat olan ve sahalardan uzak kalan Arda Güler’in, bireysel olarak çalışmalara devam ettiği belirtildi. Birçok kiralama teklifi giden Arda Güler için hocası Ancelotti dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler için gelen kiralama tekliflerine kapıları kapattı. Deneyimli teknik direktör, Arda’nın sakatlığı sonrasında Milan, Sevilla ve Real Betis gibi kulüplerden gelen kiralama tekliflerini, oyuncudan yararlanmak istediği gerekçesiyle reddetti. Öte yandan Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in bu tekliflere sıcak baktığı ancak Ancelotti’nin buna karşı çıktığı belirtildi.

İYİLEŞSE DE RİSKE EDİLMEYECEK

İspanyol basınından Defensa Central’in haberine göre Arda Güler sakatlığı atlattı ve iyileşme sürecinde sona geldi. Ancak Real Madrid’in, Arda’yı bir süre daha sakatlığı geçse bile riske etmeyeceği ifade edildi. Habere göre Arda, kondisyon ve kas kütlesini artırma çalışmaları yapacak.