Süper Lig’de sezon öncesi transfer döneminde bir süre sessiz kalan Beşiktaş sonradan açıldı. Peş peşe gelen transfer haberleri siyah beyazlı taraftarları sevindirmeye devam ediyor. Beşiktaş, transfer sezonu kapanmadan dikkatleri üzerine çekecek bir hamle daha yapmaya hazırlanıyor.

Süper Lig’in en köklü takımlarından Beşiktaş dünya futbolunun tanınmış ismi Sergio Ramos’u radarına aldı. Galatasaray’ın da uzun süredir Ramos’un peşinde olduğu biliniyor. İspanyol savunmacı için ilk ciddi temaslar Galatasaray yerine Beşiktaş’tan geldi. Kara Kartal’ın tecrübeli hocası Şenol Güneş son basın toplantısında Ramos transferi hakkında konuştu.

CİMBOM VE KARA KARTAL RAMOS’UN PEŞİNDE

Şenol Güneş, İspanyol savunmacının küresel bir yıldız olduğunu hatırlatarak transfer sezonunda bir çok kulübün ilgisini çektiğini söyledi. Fakat transferin mali, yönetimsel ve teknik faktörlere bağlı olduğunu vurgulayan kurt teknik adam sürecin nasıl sonlanacağı hakkında açıklama yapmadı.

Beşiktaş’ta transfer sezonu hareketli geçerken taraftarı heyecanlandıran son isim İspanyol savunmacı Sergio Ramos oldu. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin danışmanı Erol Kaynar, bu transferi bitirmek için ciddi çalışmalara başladı. Transfer süreciyle ilgili konuşan Kaynar, özellikle son dönemde gündemden düşmeyen Anderson Talisca için yapılan 12 milyon Euro’luk teklifi yenilediklerini söyledi.

RAMOS TRANSFERİNDE GUTİ ARACI OLACAK

Fakat Beşiktaş’ın transfer çalışmalarında gerçek sürpriz Sergio Ramos’la ortaya çıktı. Galatasaray’ın da transfer listesinde olan Ramos’a sarı kırmızılılar 5.5 milyon Euro’luk iki yıllık teklif sundu. Beşiktaş ise bu teklifi aşmayı düşünürken eski yıldız futbolcusu Guti’yi devreye sokmaya hazırlanıyor. Guti, Real Madrid’de kaptanlık yaptığı dönemde Ramos ile takım arkadaşıydı.