Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), son toplantısında Uşakspor'unda dahil olduğu 4 farklı kulübe para cezası verdi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan PFDK kararlarına göre, Uşak Spor, Diyarbekirspor, Elazığspor ve Karacabey Belediyespor kulüpleri disiplin ihlalleri nedeniyle cezalandırıldı.

PFDK'nın 31 Ekim 2023 tarihli toplantısında alınan kararlar şu şekildedir:

 1. VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübü, antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'na aykırı davranışlarına dair isnatlarla Kurula sevk edildi, ancak disiplin ihlali unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle ceza verilmedi.

 2. BUCASPOR 1928 Kulübü, antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'na aykırı eylemi nedeniyle Kurula sevk edildi, ancak disiplin ihlali unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle ceza verilmedi.

 3. UŞAK SPOR A.Ş., antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 7/1. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 7/5. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

 4. DİYARBEKİR SPOR A.Ş., antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 7/1. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 7/5. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

 5. KARACABEY BELEDİYE SPOR A.Ş., antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 7/1. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 7/5. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

 6. 3GEN HOLDİNG ELAZIĞSPOR Kulübü, antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 7/1. ve 7/2. maddelerine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 7/5. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 37.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

 7. Bölgesel Gözlemci-Kocaeli MİTAT ATALAY, Merkez Hakem Kurulu Talimatı'na aykırı eylemi nedeniyle 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırıldı.

 8. B Klasman Gözlemcisi NİHAT KARACA, Belgelerin Haksız Kullanımına İştiraki ve Davranış Kurallarına aykırılık nedeniyle FDT’nin 55, 47/1-c ile 10/2. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırıldı.

 9. C Klasman Gözlemcisi HASAN YAPICI, Belgelerin Haksız Kullanımı ve Davranış Kurallarına aykırılık nedeniyle FDT’nin 55, 47/1-c ile 10/2. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırıldı.

 10. Eski CKYH GÜRCAN DÖNMEZ, Belgelerin Haksız Kullanımı nedeniyle FDT’nin 47/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırıldı.

 11. CKYH ÇAĞLAR ÖZTÜRK, Belgelerin Haksız Kullanımına İştiraki nedeniyle FDT’nin 47/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırıldı.