The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında "Yılın En İtibarlı Binek Otomotiv Markası" seçildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, otomotiv dünyasının yüksek teknolojiyi sportif sürüş karakteriyle bir arada sunan temsilcisi Peugeot, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dikkati çekiyor.

Yeni nesil ürünleriyle satış performansını "rekor seviyede" artıran Peugeot Türkiye, sektörün en değerli organizasyonlarında da ödüllendirilmeye devam ediyor.

2023 yılını "rekor seviyede" satışla kapatan ve globalde 4'üncü sıraya kadar yükselen Peugeot Türkiye, yeni yıla da hızlı bir başlangıç yaptı. Bu kapsamda şirket, Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre işbirliğiyle düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri çerçevesince ödüle layık görüldü.

Bu çerçevede The ONE Awards'da bu yıl 10'uncu kez "Yılın İtibarlıları" halk jürisi tarafından belirlendi. İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü araştırması baz alınarak düzenlenen etkinlik, bu yıl 70'in üstünde kategoride gerçekleştirildi.

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde yıl içinde itibarını en çok artıran markalar ve iş ortakları, 12 ilde toplam 1200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucunda Peugeot, The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında “Yılın En İtibarlı Binek Otomotiv Markası” seçildi.

- "2023'ün en itibarlı binek otomotiv markası seçildiğimiz için çok mutluyuz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, 2023 yılını 78 bin 632 adetlik rekor satışla kapattıklarını ve ilk 5 marka arasında yerlerini aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yılı toplam SUV’da lider olarak tamamladık. 2008 modelimizle B-SUV’un, Rifter ile de hafif ticari araç pazarının ilk sırasında yılı kapattık. Hatta 408 modelimiz, dünya üzerinde en fazla satışa Türkiye'de ulaştı ve çok ciddi bir başarı elde etti. Bu başarımızı hem globalde hem de Türkiye’de birçok ödül alarak taçlandırdık. Yeni yıla da zaten ödüllerle başlamıştık. 2023'ün en itibarlı binek otomotiv markası seçildiğimiz için çok mutluyuz. Bu değerli ödülü sadece gerçekleştirdiğimiz yüksek satış performansıyla kazanmadık. Satış ve satış sonrasındaki başarımız tabii ki çok önemli fakat bunlarla beraber müşterimizle kurduğumuz güçlü bağ ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem de bu ödül mimarları arasında. Satışlarımızı artırmak için ne kadar çalışıyorsak, müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak ve memnuniyetini artırmak için de o denli çalışmalar yürütüyoruz. 'Yılın En İtibarlı Binek Otomotiv Markası' ödülünü kazandığımız için tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte çok onurlu ve gururluyuz. Bunun gibi değerli ödülleri kazanmaya devam etmek adına gerçekleştireceğimiz yeni uygulama ve çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz."