CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de 22. ve 23. Dönem Düzce Milletvekili ve 58. Hükümet Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış için düzenlenen cenaze töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, olası bir erken seçim için tarih verdi.

"1,5 Yıl Sonra Erken Seçim Olur"

Her ay erken seçim çağrılarının arttığını söyleyen Özel, "Toplumun yarıya yakınının erken seçim talebi var." dedi. Özel, "5 yıl tamamlanmaz, 1,5 yıl sonra erken seçim olur. İstiyor muyum? Gelecek hafta olsun istiyorum. Gelecek ay olsun istiyorum. Siyaseten böyle devam edeceklerse erken seçim kaçınılmaz olur. Muhalefette yumuşama beklenmesin, kendileri yumuşamasınlar, normalleşsinler. Benim işim masum ve yoksulun hakkını korumak. Vatandaş daha fazla sabretmez. Ekonomiyi çözemezseniz, halkın iktidarı gelir." ifadelerini kullandı.

"Normalleşmeye Devam"

Siyasette normalleşmeye ilişkin de konuşan Özel, diyalog zemininin devam etmesi gerektiğini belirtti. Özel, "Bu süreçte muhalefette yumuşama kimse beklemesin ama diyalog zemini, el sıkışma devam etmeli. Herkes işini yapıyor. Ben Halk Partisi’nin genel başkanıyım. Yumuşamanın içinde ne yumuşaması, bu kadar ağır şartlar varsa muhalefet mi yumuşayacak? Kendileri de yumuşamasınlar, normalleşsinler. Millet normalleşmeden memnundur ama kimse bu şartlarda muhalefetten yumuşama beklemesin, normalleşme tam da yerini bulmuştur. Normalleşmeye devam." dedi.

Editör: Haber Merkezi