Manisa BBSK, uzun yıllar Murat Bey Uşak Sportif’de görev yapan başarılı Başantrenör Ozan Bulkaz ile 2 yıllık anlaşma sağladıklarını açıkladı.

2006-2018 yılları arasında Muratbey Uşak Sportif ile yakaladığı başarıyla adından sıkça söz ettiren tecrübeli Başantrenör Ozan Bulkaz’ın yeni adresi ise Manisa Büyükşehir Belediye Spor oldu.

Ozan Bulkaz Manisa 3

Halil Onultmak Spor Tesisi’nde gerçekleşen imza törenine Manisa BBSK Başkan Yardımcısı Ersin Öztaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Erkan Turbil, Barış Ali Çınar, Eray Durukan, Nabi Başbay, Can Sezici, Mesut Köse, Alper Ayan ve Başantrenör Ozan Bulkaz katıldı.

Türkiye Basketbol Süper Ligin de geri de kalan sezonda başarılı bir sezon geçiren ege temsilcisi, Play Off çeyrek final eşleşmesinde ise Beşiktaş Emlakjet ile eşleşmişti. Manisa BBSK oynanılan 2 maçta da Beşiktaş Emlakjet’e kaybederek ligi 6 sırada tamamlamıştı.

- Ersin Öztaş: “Çok Değerli Bir Başantrenör İle Anlaştığımız İçin Mutluyuz”

Manisa BBSK Başkan Yardımcısı Ersin Öztaş, imza töreni sonrasında açıklamalarda bulundu. Öztaş, “Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak temel amacımız tüm branşlarda 17 ilçemize yayılmış, yönetilebilir ve sürdürülebilir bütçe yöntemleri ile tabana yayılmış spor altyapılarının oluşturulması. Yarışmacı takım hüviyetimizden ayrılmayacağız.

Ozan Bulkaz Manisa 2

Hedefimiz, yetiştiricilik misyonumuza da devam ederek, yetiştirdiğimiz altyapı oyuncularıyla yarışmacı bir belediye takımı olmak. Önümüzdeki 5 yılın planını buna göre yapıyoruz. Yarışmacı takım hüviyetimize uygun olarak Süper Lig’de oynayan Manisa Büyükşehir Belediyespor basketbol takımımızın başına başantrenör olarak Ozan Bulkaz’ı getiriyoruz. Önümüzdeki 2 yıl boyunca Ozan Bulkaz hocamızla altyapıyla koordineli bir şekilde ve doğru disiplinlerle hareket ederek hedeflerimizi her zaman üst planda tutarak yarınlara taşıyacağız. Takımımızın başına geçen Ozan Bulkaz hocamıza başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

- Ozan Bulkaz, “Yönetimimizin Vizyonu Beni Çok Etkiledi”

İmza töreninde basın mensuplarına duygu ve düşüncelerini paylaşan Başantrenör Ozan Bulkaz; “Öncelikle beni bu göreve layık gördüğünüz için çok mutluyum ve onurluyum. Eğitimini Manisa’da aldığım antrenörlüğün, beden eğitimi öğretmenliğinin sonunda tekrar bu şehre gelip, hizmet etme fırsatını bana verdiğiniz için kıymetli yöneticilerime teşekkür ediyorum.

Bu çok keyif verici, mutluluk verici bir durum. Bunun, hem gururunu hem de sorumluluğunu hissediyorum. Yönetimimizin bu vizyonu beni çok etkiledi. Hem sürdürülebilir hem altyapıyla koordineli bir şekilde ilerleyeceğiz. Yönetimimiz il genelinde köylere kadar giderek, yetenek taraması yapacak.

Ozan Bulkaz Manisa 1

Gençlerimizi sporun içine çeken bu projede yer almak çok önemli. Ersin Başkanın da söylediği gibi kesinlikle yarışmacı hüviyetimizden de ayrılmadan ilimizi en iyi şekilde hem Türkiye’de hem Avrupa’da temsil edecek, gurur duyacağımız, heyecan duyacağımız bir takım oluşturmak konusunda da iddialıyız. Çok mutluyum, çok iddialıyım, keyifliyiz. Hepimiz için hayırlı olsun”  diyerek sözlerine son verdi.

Editör: Ozan Yavuz