Bu özellik, OpenAI'nin Plus ve Enterprise abonelerine özel olarak başlamıştı ancak şirket, diğer kullanıcı gruplarının da bu özelliği ücretsiz olarak kullanabileceği sözünü vermişti. OpenAI kurucu ortağı Greg Brockman, sesli konuşma özelliğinin mobil cihazlardan ücretsiz olarak erişilebilir hale getirildiğini duyurarak, kullanıcıların ChatGPT ile gerçek zamanlı sesli sohbetler yapma imkanına sahip olduklarını belirtti.

ChatGPT,OpenAI Yapay Zeka Canlı Sohbet İmkanı 

Brockman, bu gelişmeyi, OpenAI Başkanı olarak görevinden ayrıldıktan sonra ChatGPT'nin geniş kitlelere sunulduğu bir dönemde duyurdu. Brockman'ın istifası, şirket yönetim kurulunun Sam Altman'ı CEO'luktan çıkarmasının ardından gerçekleşmiş, ancak daha sonra Altman ve Brockman'ın görevlerine geri dönmeleri açıklanmıştı.

OpenAI, sesli sohbet özelliğinin kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek amacıyla sürekli olarak yeni özellikler eklemeye devam edeceğini belirtti. ChatGPT, kullanıcıların yapay zeka destekli sohbetlerde daha interaktif ve özgün deneyimlere sahip olmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Kaynak: Hava Aksu