Ömer Kerkez, Türk yargı sisteminin önemli isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Antakya doğumlu olan Kerkez, uzun yıllar boyunca Adalet Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş ve son olarak Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Başkanı olarak atanmıştır. Kariyerindeki başarılarıyla tanınan Kerkez'in hayatı ve mesleki geçmişi, merak edilen konular arasında yer alıyor.

Ömer Kerkez Kimdir?

Ömer Kerkez, 1966 yılında Antakya'da doğmuş bir isimdir. Eğitim hayatına Antakya'da başlayan Kerkez, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim almış ve 1988 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatına hakim/savcı adayı olarak Hatay'da başlamış, daha sonra çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ömer Kerkez, Antakya doğumlu olup, 2024 itibariyle 58 yaşındadır.

Ömer Kerkez'in kariyeri boyunca Adalet Bakanlığı'nda tetkik hakimliği, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı, genel müdürlük ve Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunduğu bilinmektedir. 5 Temmuz 2017'de Yargıtay üyeliğine atanmış olan Ömer Kerkez, 14 Şubat 2023'te Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Başkanlığına seçilmiştir. Bu görevlerdeki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve adından sıkça söz ettirmiştir.

Editör: Haber Merkezi