"Dilimizin Zenginlikleri Şiir ve Müzik Dinletisi" isimli şiir ve müzik programında ilimizde görev yapan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve öğretmenler ünlü şairlerimizin şiirlerini müzik eşliğinde canlı olarak seslendirdiler.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekilleri  Dr. İsmail GÜNEŞ ve n Av. Fahrettin TUĞRUL, İl Genel Meclisi Başkanı  Kadir USLU, İl Millî Eğitim Müdürü Halil YÜCEL, il protokolü, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Şiir Uu Öğretmen

Yavuz Bülent BAKİLER, Erdem BAYAZIT, Ümit Yaşar OĞUZCAN, Cemal SAFİ gibi ünlü şairlerin dinleyicilere duygulu anlar yaşattığı gecede izleyiciler arasında yer alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL de Sezai KARAKOÇ'un ünlü şiiri Mona Roza'yı seslendirerek büyük alkış aldı.

Programın sonunda sahne alan öğretmenlere, orkestraya ve müzik topluluğuna teşekkür eden  İl Millî Eğitim Müdürün Halil Yücel "Kurumumuzda görev yapan, hepsi bir birinden kıymetli arkadaşlarım meslektaşlarım, bizlere şiir ve müzik dolu bir gece yaşattılar. Zengin müzik ve şiir kültürümüzün en seçkin eserlerinin sunulduğu sahnede öğretmenlerimizin sanatsal yeteneklerini de izleme fırsatı bulduk. Benim de beğenerek okuduğum merhum şairlerimizden Sezai KARAKOÇ'un Mona Roza şiirini bir kez de seçkin, sanatsever, şiir dostu bir davetli topluluğunun karşısında okumak tarifi imkânsız duygular yaşattı.  Sene başında kıymetli öğretmenlerimizin yine böyle bir programını izleme fırsatımız olmuştu; öğretmenlerimizi, eğitim camiamızı sanatsal ve kültürel faaliyetleri icra ederken sahnelerde daha çok göreceğiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen meslektaşlarımıza ve katkı sağlayan kıymetli dostlarımıza, programı onurlandıran siz çok kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum."

Uşak Milletvekilleri İsmail GÜNEŞ ve  Fahrettin TUĞRUL'un programda görev alan öğretmen ve müzisyenlere çiçek takdiminin ardından, sahnede günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Muhabir: hava aksu