Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, bu kapsamda Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi'nde ders çalışan öğrencilere çorba ikramında bulundu.

Rektör Savaş, öğrencilere moral vermek amacıyla bu geleneksel etkinliğin final haftası boyunca devam edeceğini belirtti.

Rektor Ogrenci Sicak Corba Usakolay

Kütüphanede çorba ikram ederek öğrencilerle sohbet eden Prof. Dr. Savaş, "Üniversitemizde sınav dönemlerinde geleneksel hale getirdiğimiz çorba ikramıyla öğrencilerimize destek oluyoruz. Bu uygulama ile öğrencilerin ders çalışma motivasyonunu artırmayı ve sınav stresini hafifletmeyi amaçlıyoruz. Uşak'ın yöresel lezzeti tarhana çorbasını dağıtarak öğrencilere katkıda bulunuyoruz. Üniversitemiz olarak öğrencilere daha iyi imkanlar sunmak için çaba gösteriyoruz. Öğrencilerimizin gösterdiği başarılarla gurur duyuyoruz ve onlara çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Rektor Ogrenci Sicak Corba Usakolay 3

Savaş ile sohbet eden öğrenciler, bu tür etkinliklerin öğrenciler arasında olumlu bir atmosfer oluşturduğunu ifade ederek geleneksel çorba dağıtımı için teşekkürlerini iletti.

Çorba dağıtımı, final haftasında Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi giriş katında sınavlar süresince 24 saat boyunca devam edecek.